Według aktualnych informacji, podanych przez instytucję zarządzającą programem, czyli Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości, do 10 marca 2017 r. do programu Mieszkanie Plus przystąpiło już ponad 70 gmin.


Dzięki umowom intencyjnym z gminami (miastami) i podmiotami z udziałem Skarbu Państwa BGK Nieruchomości dysponuje już niemal 450 ha wstępnie wytypowanych gruntów, na których może powstać ok. 60 tys. nowoczesnych mieszkań czynszowych1.
Podczas Targów BUDMA (7-10 lutego 2017 r.) w Poznaniu BGK Nieruchomości i Polskie Koleje Państwowe podpisały umowę otwierającą drogę do realizacji programu Mieszkanie Plus na 17 doskonale zlokalizowanych działkach w 10 miastach Polski. W ten sposób włączono do programu m.in. Poznańskie Wolne Tory, warszawskie Odolany czy wrocławskie Kuźniki i okolice Dworca Świebodzkiego. Podczas tych samych Targów do programu przystąpiło też pięć kolejnych gmin: Głogów, Gorzów Wielkopolski, Oława, Świnoujście i Zielona Góra2.
 

Umów intencyjnych coraz więcej
Listy intencyjne i porozumienia podpisane przez BGK Nieruchomości z samorządami i innymi dysponentami gruntów publicznych otwierają drogę do przeprowadzenia szczegółowych analiz inwestycyjnych dotyczących nieruchomości w Augustowie, Białej Podlaskiej, Białymstoku, Bielawie, Chorzowie, Chrzanowie, Ciechanowie, Dębicy, Elblągu, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Inowrocławiu, Jaworze, Józefowie, Kal...