Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Polskie firmy chętniej stawiają na OZE

Polskie firmy chętniej stawiają na OZE
dom
01.08.2022, o godz. 12:03
czas czytania: około 2 minut
0

Jak informuje TAURON, już o ponad 250 tys. ton ograniczyły w tym roku emisję dwutlenku węgla firmy i instytucje, które korzystają z odnawialnych źródeł energii dostarczanych przez tę firmę. Do końca roku może to być nawet milion ton.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

– Konsekwentnie powiększamy udział odnawialnych źródeł energii w naszym miksie energetycznym, tak aby ograniczyć swoją emisyjność o prawie 80 proc., a jednocześnie móc zaoferować czystą energią większej liczbie firm i instytucji. Do 2030 r. planujemy sześciokrotnie zwiększyć nasze moce zainstalowane w OZE – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

TAURON odnotował w tym roku dwukrotny wzrost sprzedaży energii z linii EKO dla biznesu. Na ten rok sprzedał ponad 3 TWh takiej energii. To dwukrotny wzrost wobec 2021 r. Zamówienia na obecny rok złożyło ponad 2 tys. klientów z tego segmentu.

– Rokrocznie odnotowujemy większe zainteresowanie zakupem zielonej energii przez firmy i instytucje odpowiedzialnie podchodzące do prowadzenia biznesu i chcące przyczynić się do rozwoju OZE w Polsce – mówi Tomasz Lender, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży na rynku biznesowym w TAURON Sprzedaż. – Jak wskazują dane, dzięki korzystaniu z zielonej energii nasi klienci biznesowi tylko w tym roku uniknęli emisji już ponad 250 tys. ton dwutlenku węgla do atmosfery. W całym 2021 r. było to ponad 700 tys. ton niewyemitowanego CO2.

OZE pod ziemią…

W tym roku zielona energia od TAURONA trafiła między innymi do Toyota Motor Manufacturing Poland, Grupy Bosch, LOTTE Wedel, a także wpisanej na listę UNESCO Kopalni Soli „Wieliczka”.

– Kopalnia Soli „Wieliczka” to nie tylko światowej klasy atrakcja turystyczna, ale także podziemne miasto, z całą niezbędną do funkcjonowania ponad 700-letniego zabytku infrastrukturą na powierzchni i w głębi ziemi, którego utrzymanie oraz zabezpieczanie wymaga całodobowego zasilania energią elektryczną. Sukcesywnie wymieniamy oświetlenie na energooszczędne, ale też przywiązujemy dużą uwagę do źródła pochodzenia energii elektrycznej. Dzięki temu w ostatnim roku nie trafiło do atmosfery ponad 10 tys. ton dwutlenku węgla – mówi Paweł Nowak, prezes zarządu Kopalni Soli „Wieliczka”.

…i w słodyczach

W przypadku energii produkowanej w odnawialnym źródle energii mówimy o unikniętej emisji dwutlenku węgla, czyli braku emisji CO2 z tytułu wytworzenia tej energii w instalacji OZE, a nie w źródle konwencjonalnym energetycznego spalania paliw.

–  Decyzja o korzystaniu od 2020 r. przez Wedla wyłącznie z energii odnawialnej jest dla nas kolejnym krokiem ku zrównoważonemu rozwojowi i odpowiedzią na lokalne i globalne wyzwania z poszanowaniem środowiska. Używamy energii elektrycznej dostarczanej przez TAURON, pochodzącej z elektrowni wiatrowych, co gwarantuje nam stałe zasilanie naszej siedziby, w tym produkcji przez 100 proc. OZE. Dzięki temu, w minionym roku obniżyliśmy emisje CO2 do atmosfery o 12 tys. ton – mówi Maciej Herman, dyrektor zarządzający firmy Wedel.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024