W wypowiedzi udzielonej w ramach projektu #wybieramśrodowisko nasz rozmówca podkreślał, że jest to niezbędne do tego, by w Polsce na dobre ruszył proces inwestycji proekologicznych.
#wybieramsrodowisko
Rozmowa z Michałem Dąbrowskim,
przewodniczącym Rady PIGO
Nasz rozmówca podkreślał, że kolejną barierą utrudniającą inwestowanie są bariery administracyjne. – Zarówno w Krajowym Planie Gospodarki Odpadami, jak i innych dokumentach rządowych wskazuje się na infrastrukturalną lukę inwestycyjną w zakresie przetwarzania odpadów – mówił.
Decyzje administracyjne
Sprawą absolutnie priorytetową jest więc budowa nowych i zwiększenie mocy przetwórczych istniejących instalacji. W praktyce istnieją jednak liczne bariery formalne, proceduralne i polityczne (akceptacja społeczna), które utrudniają a często wręcz uniemożliwiają budowę zakładów przetwórczych, PSZOKów etc.
– Mimo, iż obiekty te spełniają najbardziej rygorystyczne reżimy środowiskowe i technologiczne, posiadają dokumentację projektową a częstokroć również pozwolenia na budowę – podkreślał Michał Dąbrowski.
Redakcja „Przeglądu Komunalnego” i portalukomunalnego.pl wspólnie z organizacjami samorządowymi i branżowymi prowadzi projekt #wybieramśrodowisko.
W ramach tego projektu, przez najbliższe tygodnie, będziemy prezentowali zagadnienia, które powinny zostać zauważone przez kandydatów do parlamentu. Zapraszamy do zapoznawania się z kolejnymi naszymi wideo publikacjami.
Więcej: #wybieramsrodowisko
Przyszłość gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Debata #wybieramsrodowisko
Komentarze (0)