W przesłanym komunikacie magistrat poinformował, że w ramach realizowanej akcji PoWROtyKamienic rozpoczyna się remont przy ul. Rozbrat 16 oraz budynków przy ul. Sępa Szarzyńskiego 43, 47, 59, 61, 65, 65a, 68, 69 i 73. Wszystkie z tej listy to budynki komunalne, w których gmina Wrocław ma pełen udział.
To będzie wyjątkowa kamienica
„Warto będzie obserwować szczególnie metamorfozę kamienicy Rozbrat 16. Odzyska wygląd, o który wielu być może nawet by jej nie podejrzewało. Miała przepiękne, secesyjne wzory na elewacji, które w całości odtworzymy. Dla wzmocnienia tego efektu zdecydowaliśmy się na przywrócenie drewnianych okien od ulicy, zgodnych z oryginalnym, historycznym projektem” – wskazała cytowana w komunikacie prezes Wrocławskich Mieszkań Monika Tendaj-Bielawska.
Remonty elewacji, docieplenia i nie tylko
Przy ul. Sępa Szarzyńskiego zakres prac obejmie remonty elewacji z dociepleniem, remonty poddaszy oraz piwnic z poprawą izolacji, a także odnowione klatki schodowe.
Plan gminy Wrocław zakłada, by w ramach tej akcji do 2029 roku wyremontować 100 kamienic komunalnych. Od 2024 roku gmina Wrocław zakończyła kompleksowe prace remontowe w dziewięciu takich budynkach. Łączna wartość zakończonych prac to ok. 15 mln zł. Trwają już roboty budowlane dotyczące następnych 19 miejskich kamienic. Ich łączna wartość to ponad 40 mln zł.

Komentarze (0)