Reklama

AD1A PZO 2026 [13.05-09.06.26]

Nowoczesne zdroje miejskie pojawiły się w Gliwicach

Nowoczesne zdroje miejskie pojawiły się w Gliwicach
jw
12.08.2025, o godz. 9:16
czas czytania: około 1 minuty
0

Na gliwickim Rynku i skwerze Doncaster stanęły nowe, zielone zdroje wody pitnej. Powstały z myślą zarówno o mieszkańcach, jak i ich czworonożnych towarzyszach, zapewniając ulgę w upalne dni.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Upały doskwierają nie tylko ludziom, ale też zwierzętom. Dlatego Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach zamontowało dwa nowe zdroje wodne, które mają służyć wszystkim spacerowiczom – tym na dwóch i czterech nogach. Urządzenia stanęły na gliwickim Rynku oraz na skwerze Doncaster za Urzędem Miejskim. Zastąpiły dotychczasowe stacje wody. Są bardziej funkcjonalne i bardziej spełniają oczekiwania spacerowiczów.

Funkcjonalne zdroje wodne

Nowe modele pozwalają na szybkie napełnienie butelki lub bidonu, a także bezpośrednie napicie się z wylewki. Dodatkowo wyposażono je w boczną misę, umożliwiającą napojenie psów i innych zwierząt. “Ergonomiczna konstrukcja i intuicyjny przycisk ułatwiają korzystanie osobom w różnym wieku, w tym seniorom i osobom z niepełnosprawnościami” – informuje PWiK.

 

Zdrowa kranówka

Zdroje wykonano z odpornej na uszkodzenia i warunki atmosferyczne stali nierdzewnej. Oprócz funkcjonalności wyróżniają się estetyką. Woda w urządzeniach pochodzi z miejskiej sieci wodociągowej i jest regularnie badana przez akredytowane laboratorium PWiK. Mieszkańcy mogą przekonać się, że kranówka w Gliwicach jest nie tylko bezpieczna i zdrowa, ale także znacznie tańsza od wody butelkowanej. Co więcej, korzystając z miejskich zdrojów, ogranicza się zużycie plastiku i dba o środowisko.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad2 pk plus [od 02.09.25]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1b odpady budowlane [25.04-09.06.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2026