Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [01.07-02.09.26] hasło 3 – tu zapadną decyzje [rotujący]

Mniej tlenków azotu w Opolu

Mniej tlenków azotu w Opolu
13.04.2010, o godz. 14:55
czas czytania: około 1 minuty
0

W PGE Elektrownia Opole SA przekazano do eksploatacji pierwszą w Polsce instalację odazotowania spalin zamontowaną na bloku opalanym węglem kamiennym. Dzięki wdrożeniu instalacji elektrownia przed terminem 31 grudnia 2015 roku spełni unijne normy emisji tlenków azotu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B FORUM RECYKLINGU 2026 [01.07-27.10.26]

Przekazanie instalacji nastąpiło 8 kwietnia 2010r. Oddanie instalacji poprzedziło seminarium naukowe, w którym uczestniczyli m.in. przedstawiciele konsorcjum firm realizujących inwestycję: Remak-Rozruch SA Opole, Sefako SA Sędziszów i Nalco Mobotec Goeteborg. Podczas seminarium omówiona została technologia i zaprezentowano wyniki prac związane z budową i oddaniem do eksploatacji instalacji odazotowania spalin.

W PGE Elektrownia Opole od momentu uruchomienia, czyli od 1993 r. czyniono próby redukcji emisji tlenków azotu metodami pierwotnymi, robiono to bez radykalnych zmian konstrukcyjnych układu paleniskowego. Efekty tych działań w zupełności spełniają obecne wymagania ekologiczne co do emisji NOx. Po 2015 r. będą obowiązywały jednak ostrzejsze wymogi i dotychczasowe działania już nie wystarczą do ich spełnienia. W tej sytuacji elektrownia podjęła decyzję o zleceniu profesjonalnego i kompleksowego rozwiązania problemu redukcji emisji tlenków poniżej 200 mg/Nm3.

W kolejnych latach podobne instalacje zostaną wybudowane i uruchomione na trzech pozostałych blokach energetycznych PGE Elektrownia Opole.


 

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [01.07-02.09.26] hasło 4 – dokąd zmierza [rotujący]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026