Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dla projektu Aktualizacji Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych 2008 r. oraz Prognozy oddziaływania na środowisko przygotowanej dla tego projektu.

W naszym kraju istnieje blisko 48 tysięcy miejscowości, z których ponad 800 to miasta liczące od kilku do kilkuset tysięcy mieszkańców. W każdej z nich codziennie powstają ścieki odprowadzane następnie do rzek i mniejszych cieków wodnych, a w wielu rejonach bezpośrednio do gruntu. Stanowi to poważne obciążenie środowiska, zwłaszcza ekosystemów wodnych, co każdy z nas miał lub ma okazję obserwować, jeżeli znalazł się kiedykolwiek nad brzegami największych polskich rzek. Istnieje szansa, by to zmienić poprzez realizację inwestycji ściekowych.

Do udziału w konsultacjach społecznych KZGW zaprasza m.in. przedstawicieli gmin, powiatów, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, mediów, liderów społeczności lokalnej i wszystkich zainteresowanych. "Sugestie, opinie i pomysły, które w trakcie konsultacji zostaną zasygnalizowane będą cenną wskazówką dla dalszego kształtowania prac nad Programem" – czytamy w komunikacie KZGW.

Gospodarka odpadami. Koronawirus to tylko jeden z naszych problemów

Terminy spotkań:

  • 28 kwietnia 2009 – Kraków – Centrum Kongresowe Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja, Al. 29 listopada 46
  • 30 kwietnia 2009 – Poznań – Sala Sesyjna Wielkopolskiego Urzedu Wojewódzkiego, Al. Niepodległości 16/18
  • 4 maja 2009 – Warszawa – Sala "pod kopułą" Ministerstwa Gospodarki, Pl. Trzech Krzyży 3/5

Podczas spotkań prezentowany będzie projekt Aktualizacji Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych wraz z dokumentem Prognozy oddziaływania na środowisko. Wszystkie spotkania odbywają się w godzinach 11.00 – 15.00. 


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj