




29 czerwca 2012 r. wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak przewodniczył otwartemu posiedzeniu nowej Społecznej Rady do Spraw Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej. Zastąpiła ona działającą dotychczas Społeczną Radę Narodowego Programu Redukcji Emisji.
Po ubiegłorocznej akcji „Zmieniamy Twoje Miasto: Czyste Przystanki”, realizowanej w ramach projektu Mimosa Civitas Plus, szykuje się jej kolejna odsłona. Na przełomie czerwca i lipca na przystankach w śródmieściu Gdańska i we Wrzeszczu pojawi się 60 tablic informacyjnych, na których mieszkańcy będą mogli legalnie wieszać drobne ogłoszenia.
Pierwsze wyniki badań przeprowadzonych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska potwierdziły niestety obawy działkowców z dzielnicy Szczakowa w Jaworznie - teren ogrodów "Hutnik" jest zanieczyszczony.
Upstrzone ogłoszeniami słupy oświetleniowe i trakcyjne, smętnie zwisające poszarpane kartki - Miejski Zarząd Dróg mówi dość i wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej wypowiada walkę nielegalnym reklamom w niedozwolonych miejscach.
Dobiega końca dwuletni okres przejściowy przewidziany dla sektora żywności ekologicznej na dostosowanie się do nowych unijnych zasad oznakowania. Od dnia 1 lipca 2012 r. unijne logo ekologiczne będzie obowiązkowo widnieć na wszelkiej pakowanej żywności ekologicznej, którą wytworzono w jednym z państw członkowskich UE i która spełnia wymagane normy.











