




Podpisanie porozumienia dotyczącego utworzenia Polskiej Platformy Technologicznej Transportu Ekologicznego (PPTTE) było głównym punktem spotkania wiceminister gospodarki Grażyny Henclewskiej z producentami pojazdów ekologicznych.
Ruszają konsultacje publiczne w celu zebrania opinii na temat siódmego unijnego programu działań w zakresie środowiska (7. EAP), w którym określone zostaną najważniejsze cele, jakie mają być osiągnięte do 2020 r. Konsultacje potrwają do 1 czerwca br.
29 marca podpisano umowę o dofinansowanie projektu pn. „Modernizacja Terminalu BCT w Gdyni dla zwiększenia potencjału w zakresie przeładunków intermodalnych". Inwestycja o wartości ponad 188 mln zł otrzyma dofinansowanie z Funduszu Spójności w kwocie niemal 54 mln zł w ramach Priorytetu VII Transport przyjazny środowisku, Programu Infrastruktura i Środowisko.
Spotkanie z łosiem łatwiejsze niż kiedykolwiek. W Polsce żyje ich o 6 tysięcy więcej niż rok temu - pokazuje zakończona właśnie inwentaryzacja. Czy tak szybki przyrost jest możliwy? Liczenie łosi pomiędzy drzewami bywa zawodne…
Na termomodernizację budynków w Polsce Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wydał już ponad miliard złotych. Kolejne 176 milionów od maja czekać będzie na zainteresowane samorządy, ZOZ-y i organizacje pozarządowe.











