Już w przyszłym miesiącu ruszą prace nad pierwszym fragmentem obwodnicy Swarzędza. Inwestycja o wartości niemal 22 mln zł ma zakończyć się w październiku 2026 roku. We wtorek podpisano umowę z wykonawcą – firmą COLAS Polska.
Zarząd Transportu Metropolitalnego zakończył montaż na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii 132 nowych solarnych biletomatów. Z urządzeń rozmieszczonych w 41 gminach GZM można już korzystać – podał we wtorek ZTM.
O zakupie czterech 12-metrowych autobusów elektrycznych poinformował we wtorek urząd miasta. Pojazdy mają wyjechać na szczecińskie ulice w połowie 2026 r. Zamówienie o wartości 12,7 mln zł jest realizowane dzięki dofinansowaniu z Krajowego Planu Odbudowy.
Samorządy otrzymają w sumie 400 mln zł na rekultywację poprzemysłowych terenów oraz usuwanie nielegalnych toksycznych wysypisk odpadów - wynika z wtorkowej wypowiedzi minister klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski. Pieniądze pochodzić będą z budżetu państwa, KPO i z NFOŚiGW.
Wody Polskie potrzebują głębszej reformy - ocenił we wtorek marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Według niego, to, że stworzono Wody Polskie i zrezygnowano z regionalnego zarządzania gospodarką wodną „nie było trafną decyzją”.











