Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

"Konferencja w Poznaniu będzie punktem krytycznym"

"Konferencja w Poznaniu będzie punktem krytycznym"
22.01.2008, o godz. 8:47
czas czytania: około 1 minuty
0

Minister Środowiska oraz Sekretarz Wykonawczy Ramowej Konwencji NZ w sprawie Zmian Klimatu podpisali w Bonn umowę między rządem RP i Sekretariatem Konwencji, dotyczącą zorganizowania w Polsce 14 Konferencji Klimatycznej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Konferencja Stron  Ramowej Konwencji  Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu odbędzie się w Poznaniu w dniach 1-12 grudnia 2008 r.

W trakcie uroczystości Minister Maciej Nowicki podkreślił, że Konferencja w Poznaniu będzie kluczowym etapem na drodze do osiągnięcia porozumienia w sprawie międzynarodowych regulacji prawnych, określających zobowiązania państw po roku 2012, a które mają być przyjęte w Kopenhadze, w 2009 roku.

"Poznań będzie punktem krytycznym, jeśli chodzi o osiągnięcie wspólnego porozumienia co do znaczenia instrumentów technicznych i finansowych, niezbędnych do podjęcia efektywnych działań powstrzymujących globalne ocieplenie" – stwierdził Sekretarz Wykonawczy Yvo de Boer.

W piątek, 18 stycznia, Minister Środowiska Maciej Nowicki spotkał się z duńską Minister Klimatu i Energii Connie Hedegaard oraz pełnomocnikiem rządu duńskiego ds. klimatu Bo Lidegaardem. Celem spotkania było nawiązanie współpracy w zakresie przygotowań  Polski i Danii do Konferencji Klimatycznych – 14. w Poznaniu i 15. w Kopenhadze. Omawiano zarówno kwestie związane z ochroną klimatu, jak i międzynarodowym współdziałaniem  w tym zakresie, a także sprawy ewentualnej pomocy przy organizowaniu Konferencji.

źródło: mos.gov.pl

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2023