W Warszawie doszło do poważnej awarii magistrali doprowadzającej wodę do Pasma Pruszkowskiego. Zalane zostało skrzyżowanie Alei Jerozolimskich i ul. Popularnej. Część mieszkańców dzielnicy Włochy i Ursus, a także Piastowa i Pruszkowa, pozostaje bez dostaw wody.

Jak poinformował rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie Marek Smółka, doszło do poważnej awarii magistrali doprowadzającej wodę do Pasma Pruszkowskiego, czyli częściowo do mieszkańców Włoch i Ursusa, a także Piastowa i Pruszkowa.

Awarii towarzyszy duży wypływ wody na jezdnie w rejonie skrzyżowania Alei Jerozolimskich z ulicą Popularną, co powoduje utrudnienia w ruchu. Część autobusów kursuje zmienionymi trasami.

Rzecznik MPWiK zapewnił, że pracownicy spółki starają się usunąć awarię, przez co samochody i autobusy będą mogły wrócić na trasy.

Dłużej mogą potrwać problemy z dostawami wody dla mieszkańców wymienionych dzielnic i miejscowości. Przerwy w dostawach mogą trwać albo do popołudnia, albo do wieczora, albo nawet do piątku rano. Informacje na ten temat będą aktualizowane na stronie MPWiK. – Pracujemy pełnymi siłami. Na miejsce, gdzie mieszkańcy mają wstrzymane dostawy wody, zostały wysłane beczkowozy. Częściowo udało nam się ominąć tę awarię dostawami i część mieszkańców będzie miała wodę lub będzie to woda o niższym ciśnieniu – powiedział Smółka.

Przyczyny awarii nie są jeszcze znane. Jak na swojej stronie informuje MPWiK, dla niektórych rejonów udało się uruchomić ujęcia awaryjne, wysyłane są także beczkowozy.

Czytaj więcej

Skomentuj