Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Aż 90 proc. odpadów medycznych to odpady niebezpieczne

Aż 90 proc. odpadów medycznych to odpady niebezpieczne
20.10.2021, o godz. 12:46
czas czytania: około 2 minut
0

Niewłaściwie przygotowane lub bagatelizowane procedury postępowania z odpadami medycznymi czy nierzetelna dokumentacja w tym zakresie mogą skutkować niezwykle poważnymi konsekwencjami. Z jednej strony mogą być to konsekwencje zdrowotne dla pacjentów lub klientów miejsc gdzie powstają tego typu odpady. Z drugiej zaś poważne konsekwencje prawne dla wytwórców odpadów medycznych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B KUBOTA 04.03-04.04.24

Wg danych raportu NIK z roku 2015 w Polsce średnio rocznie wytwarzano ok. 44 tys. ton odpadów medycznych (ok. 40 tys. podmiotów wytworzyło w latach 2011-2013 około 133 tys. ton odpadów medycznych). W ostatnich latach, ilość odpadów medycznych (w tym będących konsekwencją epidemii COVID-19) wzrosła. Aż 90 proc. z wytwarzanych odpadów medycznych to odpady niebezpieczne, głównie zakaźne – przestrzeganie wszelkich procedur bezpieczeństwa przy ich przechowywaniu, odbiorze, transporcie i utylizacji jest zatem szczególnie istotne.

  • Jakie obowiązki wiążą się z wytwarzaniem odpadów medycznych i weterynaryjnych i jak prawidłowo wywiązać się z obowiązków związanych z postępowaniem z tego rodzaju odpadami?
  • Jak we właściwy sposób prowadzić ewidencję odpadów medycznych?
  • Jakie są szczegółowe zasady postępowania z odpadami medycznymi w związku z Covid-19?

Między innymi na te pytania będzie można uzyskać odpowiedź już 26 października podczas spotkania on-line: Postępowanie z odpadami medycznymi i weterynaryjnymi

 

Program szkolenia oraz warunki uczestnictwa dostępne są na stronie odpadymedyczne.abrys.pl

Spotkanie z ekspertem

Szkolenie poprowadzi Izabela Wołosiak (właściciel Green Concept) – absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i studiów MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Ekspert w zakresie konsultingu odpadowego, zarządzania procesami i kontrolingu. Od 2006 r. związana z gospodarką odpadami. Była Wiceprezes Dalmor SA i Zakładu Zagospodarowania Odpadów ”Eko Dolina” Sp. z o.o. koło Gdyni. Na co dzień zajmuje się doradztwem w kwestiach optymalizacji procesów zarządzania odpadami w przedsiębiorstwie oraz wdrażania systemów informatycznych i innych narzędzi do zarządzania obszarem szeroko pojętej ochrony środowiska w przedsiębiorstwie. Prowadzi liczne szkolenia i warsztaty z zakresu gospodarki odpadami, w tym specjalistyczne webinaria poświęcone Bazie Danych Odpadowych.

Szkolenie szczególnie polecamy pracownikom: szpitali, sanatoriów, gabinetów kosmetycznych, gabinetów lekarskich, klinik weterynaryjnych.

Do udziału zachęcamy również przedstawicieli podmiotów odpowiedzialnych za transport odpadów medycznych, oraz spalarni odpadów medycznych.

Szczegóły wydarzenia: odpadymedyczne.abrys.pl

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Envicon – po enviconie od 13.12.2023 AD1A

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024