Bakterie sprowadzone z Austrii w polskiej oczyszczalni

Bakterie sprowadzone z Austrii w polskiej oczyszczalni
szp
11.02.2020, o godz. 9:18
czas czytania: około 1 minuty
1

Spółka „Wodociągi Słupsk” już wkrótce wdroży jedną z najnowocześniejszych na świecie technologii umożliwiających beztlenowe usuwanie azotu amonowego z odcieków pofermentacyjnych. W oczyszczalni ścieków w Słupsku trwa rozruch technologiczny reaktora deamonifikacyjnego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Rozwiązanie funkcjonuje w wielu wysoko zaawansowanych oczyszczalniach, w tym m. in. w Strass (Austria), Waszyngtonie – Blue Pains (USA) i Budapeszcie (Węgry). W Polsce takie instalacje pracują w Krakowie, Oświęcimiu i Bielsku-Białej.

W słupskiej oczyszczalni 13 stycznia przeprowadzono zaszczep instalacji reaktora biologicznego odcieków bakteriami Anammox pochodzącymi z Austrii. Autotroficzne mikroorganizmy występujące w koloniach przypominających różowe granulki oczyszczają wysokoobciążone ścieki, zapewniając znaczące ograniczenie ilości zużytej energii elektrycznej.

Nowy osad jest niezwykle cennym i wrażliwym materiałem biologicznym. Sterowanie reaktorem wymaga dużej ostrożności i stałej kontroli parametrów procesu. Warto zaznaczyć, iż niektóre z zastosowanych instrumentów monitorujących zostały po raz pierwszy użyte w skali technicznej w Polsce. W innowacyjny sposób ma być również prowadzana separacja osadu.

– Dzięki nowej technologii oczyszczalnia w Słupsku umacnia swą pozycję wśród ścisłej czołówki najnowocześniejszych obiektów w Europie realizujących zrównoważoną gospodarkę ściekowo-osadową – chwalą się przedstawiciele firmy.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Komentarz #41540 dodany 2020-02-11 10:28:22

My mamy z WuChan i to z darmo.hahahahaha

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024