Reklama

envicon 2023 ad1a

BDO i Jednolity Plik Kontrolny VAT - integracja dopiero w 2022 roku

BDO i Jednolity Plik Kontrolny VAT - integracja dopiero w 2022 roku
jwo
30.10.2020, o godz. 9:34
czas czytania: około 2 minut
2

Integracja JPK VAT i BDO nastąpi najszybciej w 2022 r. - wynika z zapowiedzi przedstawicieli Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Weryfikacja danych wprowadzanych do Bazy danych o odpadach przez plik JPK VAT ma pomóc w walce z szarą strefą.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Weryfikację danych o gospodarce odpadami przy pomocy danych z JPK VAT zakłada projekt zmiany ustawy o odpadach opublikowany przez Ministerstwo Klimatu we wrześniu tego roku. Resort ocenia, że w ciągu 10 lat przyniesie to finansom publicznym dodatkowe 20 mld zł.

– Jeżeli chodzi o (…) datę wejścia w życie modułu (integracji JPK VAT z BDO – red.), to na pewno nie wejdzie on w życie 1 stycznia 2021 r. – powiedziała Dominika Tocka kierująca zespołem BDO w Departamencie Gospodarki Odpadami Ministerstwa Klimatu i Środowiska podczas spotkania on-line Zespołu Roboczego ds. Recyklingu i Gospodarki Odpadami Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw.


Więcej na temat BDO podczas szkolenia on-line organizowanego przez firmę Abrys.


Weryfikacja w BDO za pomocą faktur VAT to element nowelizacji ustawy o odpadach szykowanej przez resort (tzw. UD33). Część jej zapisów ma jednak wejść w życie już 1 stycznia 2021 r., o ile proces legislacyjny przebiegnie sprawnie – powiedział Marek Goleń, ekspert w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. – Jeśli chodzi o integrację JPK z BDO to ma zostać przesunięte na kolejny rok – potwierdził.

Poniżej prezentujemy pełny zapis z omawianego spotkania (wypowiedzi nt. integracji JPK VAT z BDO padły ok. 37 minuty nagrania):

Jednolity Plik Kontrolny VAT ma weryfikować dane o odpadach

Tagi:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (2)


Ekolog

Komentarz #100513 dodany 2020-10-30 10:26:00

Integracja JPK z BDO przesunięta na następny rok, a później na następny rok, na następny i tak ile się da, kiedy się zresztą da. Dajcie sobie "Państwo" spokój, bo jest to już niesmaczne. A, że jakieś 20 mld pójdzie się rypać ( słownictwo strajkowe ), to przecież pikuś, a może nawet małe miki. My te miliardy zapłacimy w czynszach. Myślałem sobie, miałem nawet taki sen, że a nuż się coś zmieni. A tu zwyczajowo, stary chłop a głupi.


jhhgigjh

Komentarz #133292 dodany 2021-03-09 23:42:24

ekolog puknij sie glowa w sciane. Juz i tak nie mamy kiedy faktycznie pracowac i zarabiac bo tylko slęczymy nad bdo, które jest wadliwe i chyba napisane przez 5 latka. Szukaja lewych smieci tam gdzie ich nie ma a nie walcza z faktycznym problemem odpadowym.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2023