Trzy kolejne, dorodne drzewa zostały posadzone w Toruniu z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Katalpa, tulipanowiec i magnolia ozdobiły skwer przy alei Jana Pawła II za sprawą Urzędu Miasta Torunia i fundatora sadzonek – firmy CPP Toruń-Pacific Sp. z o.o.

To już  piąty raz, gdy z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska 5 czerwca sadzone są w Toruniu nowe, dobrze już wyrośnięte drzewa gatunków rzadkich i oryginalnych. Od początku trwania akcji fundatorem sadzonek jest toruńska firma Cereal Parners Poland Toruń-Pacific Sp z o.o., a organizatorem uroczystości sadzenia i opiekunem drzewek Wydział Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta.

W ubiegłych latach drzewka zostały posadzone na skwerze przy fontannie Cosmopolis, na Bulwarze Filadelfijskim, przy Cinema-City oraz przed Teatrem Wilama Horzycy. W tym roku nowe drzewa pojawiły się na skwerze w rejonie ulic Mickiewicza, aleja Jana Pawła II i Tujakowskiego, opodal obelisku ku czci ofiar hitleryzmu i stalinizmu.

Do sadzenia zostały zakupione trzy piękne i rzadkie drzewa gatunków kwitnących: tulipanowiec z efektownymi kwiatostanami w kształcie tulipana, kwitnąca na biało i tworząca brązowe strąki katalpa (surmia) oraz biała magnolia. Wszystkie sadzonki są już wyrośnięte, mają po kilka metrów wysokości i dobrze wykształconą koronę.

Drzewka posadzili wspólnie prezydent Torunia Michał Zaleski, przewodniczący Rady Miasta Waldemar Przybyszewski, prorektor UMK prof. Włodzimierz Karaszewski, prezes Cereal Parners Poland Toruń-Pacific Sp. z o.o. Wojciech Sobieszak oraz dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Janusz Kaczmarek.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj