1 / 3

W tym roku gmina Będzin będzie kontynuować inwestycje w zakresie sportu i rekreacji. Planowane są nowe ciekawe obiekty, m.in. wodny plac zabaw na osiedlu Warpie i pumptrack na osiedlu Syberka.

Wodny plac zabaw to pierwsza tego typu atrakcja w Zagłębiu. Będzie zajmował powierzchnię około 300 metrów kwadratowych, którą wypełnią atrakcyjne i kolorowe urządzenia wodne, w tym armatki, gejzery oraz dysze i tunele. W ramach inwestycji planowana jest budowa zaplecza socjalnego, natrysków oraz nowych miejsc parkingowych. Obiekt zostanie objęty całodobowym monitoringiem, dodatkowo w nocy będzie oświetlony.

Kolejna inwestycja to pumptrack, czyli rowerowy plac zabaw na osiedlu Syberka. Będzie to innowacyjny kompleks i nowe miejsce aktywności ruchowej na mapie nie tylko Będzina, ale także całego Zagłębia. Planowana konstrukcja ziemna toru pozwoli na rozpędzenie i utrzymanie prędkości bez konieczności pedałowania. Ponadto dla rowerzystów zostanie przygotowane ok. 20 muld i 10 profilowych zakrętów. Dopełnieniem inwestycji będzie uporządkowanie zieleni i montaż małej architektury wokół toru, aby był on również miejscem wypoczynku.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj