Brytyjski producent wybuduje największe w tym kraju parkingi z panelami PV na dachach. Ich łączna moc wyniesie 2,7 MW, co może pokryć 24 proc. zapotrzebowania firmy Bentley na energię elektryczną.

Kolejny producent samochodów inwestuje w fotowoltaikę. Tym razem w system PV zostanie wyposażony parking samochodowy. 10 tys. paneli słonecznych o łącznej mocy 2,7 MW pokryje 24 proc. zapotrzebowania firmy Bentley na energię elektryczną i zmniejszy emisję CO2 o 3,3 tys. ton rocznie.

Fotowoltaika na parkingu to nie pierwsza tego typu inwestycja Bentleya. Na fabryce w Crewe działa już ponad 30 tys. paneli, które mogą zasilić w energię elektryczną 1750 domów.

Instalacja 10 tys. paneli słonecznych o pojemności 2,7 MW zajmie około sześciu miesięcy.

– Ciągle koncentrujemy się na nowych inicjatywach, które wzmacniają nasze zaangażowanie w ochronę środowiska, niezależnie od tego, czy chodzi o wprowadzanie alternatywnych technologii napędowych w przyszłych modelach, czy o prace mające na celu zmniejszenie wpływu naszej fabryki na środowisko – mówi Peter Bosch, członek zarządu Bentley.

Instalacja słoneczna obejmie 1378 miejsc parkingowych i powierzchnię 16 426 m².

Projekt jest również wspierany przez Innovate UK, brytyjską agencję innowacji, której zadaniem jest wspieranie inicjatyw naukowych i technologicznych pozwalających na rozwój brytyjskiej gospodarki.

Czytaj więcej

Skomentuj