Już niedługo na toruńskiej starówce pojawi się 40 stojaków rowerowych. Pierwsze zostały zamontowane przy ul. Zaułek Prosowy, Św. Katarzyny i przy Rynku Nowomiejskim. Następne będą instalowane m.in. na ul. Chełmińskiej, Podmurnej, Przedzamcze i Mostowej.

Nowe stojaki pozwalają na stabilne oparcie pojazdu i bezpieczne przypięcie roweru – zapięciem U-lock – o ramę, nie tylko o koło. Do każdego stojaka można przypiąć dwa rowery.

Bezpieczne stojaki z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przygotował Miejski Zarząd Dróg we współpracy ze stowarzyszeniem Rowerowy Toruń. Koszt produkcji i montażu 40 bezpiecznych stojaków rowerowych, które pozwolą na przypięcie 80 jednośladów to 16 348 złotych.

Toruński MZD prosi o kontakt sklepy i instytucje zlokalizowane na terenie starówki, które chciałyby przed swoimi siedzibami postawić bezpieczne stojaki rowerowe. Miejski Zarząd Dróg czeka na propozycje pod adresem: mzd@mzd.torun.pl, w tytule należy wpisać "stojak rowerowy". Stojak musi być ogólnodostępny, a zaproponowana lokalizacja powinna uzyskać odpowiednie uzgodnienia. Termin składania propozycji mija 5 października 2009 r.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj