Od 14 marca br. będą obowiązywały nowe, wyższe ceny biletów komunikacji miejskiej w Białymstoku – poinformował w czwartek urząd miejski. Władze Białegostoku uzasadniają podwyżki inflacją i wzrostem kosztów funkcjonowania spółek komunalnych odpowiadających za miejski transport.

Radni większością głosów uchwałę o podwyżkach cen biletów podjęli na nadzwyczajnej sesji pod koniec lutego. Jak argumentowały wówczas władze Białegostoku, podniesienia cen związane jest z inflacją i wzrostem kosztów funkcjonowania spółek komunalnych odpowiadających za miejski transport.

W czwartek Urząd Miejski w Białymstoku poinformował w komunikacie, że nowe ceny biletów obowiązywać będą od wtorku, 14 marca.

Wzrosną ceny wszystkich rodzajów biletów

Bilety jednorazowe podrożeją o złotówkę; 4 zł będzie kosztował bilet jednorazowy normalny w wersji elektronicznej, 5 zł w papierowej. W przypadku biletów okresowych – normalny miesięczny kosztować będzie 130 zł, zamiast 100 zł, a 30-dniowy 140 zł, poprzednio 110 zł. W nowej taryfie są dodatkowe rodzaje biletów, np. 3-dniowy.

Co z niewykorzystanymi biletami?

Magistrat podał, że nie jest planowane wprowadzanie nowych druków biletów papierowych, a trzeba będzie dokupić bilet stanowiący dopłatę do obowiązującej od wtorku wyższej ceny za poszczególne rodzaje biletów jednorazowych. “Wobec tego od 14 marca bilet papierowy z niższą ceną będzie ważny po skasowaniu łącznie z papierowym biletem dopłaty” – podało miasto.

Druki biletów ze starą ceną będą stosowane do wyczerpania zapasów. Miasto na razie nie przewiduje druku biletów papierowych z nowymi cenami.

Jeśli chodzi o bilety okresowe, to – jak wyjaśniła PAP Agnieszka Błachowska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku – zachowują swoją ważność.

Koniec z bezpłatną komunikacja dla uchodźców

Miasto podało też, że od 14 marca traci moc uchwała z 28 lutego 2022 roku, która umożliwiała bezpłatny przejazd białostocką komunikacją obywatelom z Ukrainy.

Wszelkie szczegóły dotyczące nowych cen biletów można znaleźć na stronie internetowej białostockiej komunikacji.

Czytaj więcej

Skomentuj