Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Bielsko-Biała. Ekolodzy z fundacji Arka inaugurują program „Łapmy wodę”

Bielsko-Biała. Ekolodzy z fundacji Arka inaugurują program „Łapmy wodę”
MŁ/PAP
25.07.2022, o godz. 9:15
czas czytania: około 2 minut
0

Program „Łapmy wodę” inaugurują bielscy ekolodzy z fundacji Arka. Jej prezes Wojciech Owczarz podał, że chcą w najbliższym tygodniu zwrócić uwagę na wzrastający problem braku wody. Będziemy promować postawy, które pomogą w ratowaniu Ziemi – powiedział.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Prezes Owczarz przypomniał, że Polska jest jednym z najmniej zasobnych w wodę krajów Europy. „Są one 2,7 razy mniejsze niż średnia państw UE. Już dziś musimy działać i propagować proekologiczne rozwiązania, które pozwolą na poprawę tego stanu. Aby słowa przekuć w czyny, zapraszamy do udziału w akcji +Łapmy wodę+, podczas której przez cały tydzień w galerii Sfera będziemy zachęcali do zakładania instalacji gromadzenia wody deszczowej oraz tworzenia ogrodów deszczowych” – powiedział.

Zaangażują społeczność lokalną

Akcja rozpoczyna się 27 lipca i potrwa do końca miesiąca. Plac Bolka i Lolka przy galerii Sfera w Bielsku-Białej zamieni się w zieloną przestrzeń do wspólnego sadzenia roślin do ogrodów deszczowych. „Chętni będą mieli możliwość przesadzenia ich do recyklingowej doniczki i kompostowej ziemi, którą następnie zabiorą do domu. Wśród tych roślin znajdą się m.in. tojeść kropkowana, krwawnica pospolita, mięta nadwodna i niezapominajka błotna” – powiedział Wojciech Owczarz.

Jak dodał, dzieci – podopieczni świetlic środowiskowych – wezmą udział w warsztatach, które pozwolą zapoznać się z problemem braku wody i znaleźć na niego realne rozwiązanie. Przed galerią Sfera zobaczyć będzie można wystawę edukacyjną, przybliżającą problem zmian klimatu. „Można będzie poznać sposoby na oszczędzanie wody i gromadzenie deszczówki” – wskazał.

Akcja „Łapmy wodę” organizowana jest w ramach realizowanego przez Arkę całorocznego programu aktywnej edukacji ekologicznej „Zielona Ręka”. W różnych wydarzeniach pod jego auspicjami uczestniczy prawie 600 tys. osób.

Fundacja ekologiczna Arka w działalności skupia się przede wszystkim na edukacji ekologicznej w dziedzinie gospodarki odpadami i dbałości o klimat. Istnieje od 2005 r.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023