Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Bielicki 970 x 250

Susza w Polsce

Wpisy

Wpisy

Susza w Polsce: w studniach zaczyna brakować wody

W wielu miejscach Polski zaczyna brakować wody w studniach. Prognozy meteorologów wskazują, że może być jeszcze gorzej. Jeżeli w rzekach będzie coraz mniej wody, problemy mogą mieć elektrownie i przemysł.

Minister rolnictwa o suszy: to pretekst do ataków na PiS

Za kilka tygodni będziemy wiedzieć, jakie straty spowoduje susza, czy to będzie klęska, czy zmniejszenie zbiorów - poinformował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Przypomniał, że o kondycji upraw decydują opady w maju. Jak stwierdził, z podobną suszą mieliśmy do czynienia w 2015 r. Jednak meteorolodzy ostrzegają, że tegoroczna może być znacznie gorsza.

Łódź walczy z suszą i prosi rząd o pomoc

Więcej podlewania, mniej koszenia, poradnik dla mieszkańców i możliwość adoptowania drzewa. Łódź szuka sposobów na suszę i apeluje o pilną pomoc.

Susza. Gmina apeluje do mieszkańców o racjonalne używanie wody

W związku z suszą kolejne samorządy zwracają się do swoich mieszkańców z apelem o racjonalne gospodarowanie wodą do celów rekreacyjnych, takich jak podlewanie ogródków, mycie aut, czy napełnianie wodą basenów. Taką prośbę wystosował także Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wągrowcu, publikując na swojej stronie internetowej specjalny komunikat.

Koszenie zabronione. Miasta walczą z suszą

Susza to temat, który będzie nam towarzyszył przez co najmniej kilka kolejnych miesięcy. W związku z zagrożeniem suszą miasta podejmują szereg różnego rodzaju inicjatyw – bardzo duża część z nich wstrzymuje koszenie terenów zieleni. Czy to wystarczy?

Podlewają tereny zieleni w obawie przed suszą

Sucha zima i wiosna spowodowały, że w tym roku w Poznaniu wcześniej niż w latach poprzednich rozpoczęto podlewanie terenów zieleni. Jest to ważne zwłaszcza dla młodych roślin, które mają pomagać nam łagodniej przetrwać zmiany klimatu, a szczególnie coraz cieplejsze lata - informuje Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.
css.php