Brytyjski premier Gordon Brown w wywiadzie dla “The Independent” jest zdania, że rozwój tzw. zielonych technologii doprowadzi do odbicia gospodarki i wydźwignie ją z recesji.

"Jeśli będziemy inwestować w przyszłość, to gospodarka wyłoni się z recesji w innym kształcie" – podkreślił Brown. Szef brytyjskiego rządu zapowiedział, że budżet, który zostanie przedstawiony w Izbie Gmin będzie zawierał wiele propozycji mających na celu poparcie rozwiązań przyjaznych środowisku.

Brytyjski premier chce m.in. w szerszym zakresie upowszechnić samochody napędzane energią elektryczną i opracować pilotażowy plan ich wprowadzenia w 2010 r. w 2-3 miastach. Rząd przystąpi do rozmów z dostawcami energii elektrycznej ws. stworzenia ogólnokrajowej sieci punktów, w których kierowcy będą mogli ładować akumulatory. Lokalne władze samorządowe będą nagradzane za wprowadzanie "zielonych" rozwiązań na swoim terenie. Przepisy odnoszące się do planowania przestrzennego zostaną zmienione tak, by ułatwić powstawanie farm wiatrowych.

źródło: cire.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj