W dniach 5-6 czerwca bydgoski magistrat organizuje szereg imprez o tematyce ekologicznej. Obchody III Bydgoskich Dni Ochrony Środowiska rozpoczną się w piątek.

W sali sesyjnej ratusza w godzinach od 10 do 16 odbędzie się XVII Forum Ochrony Środowiska pn. „Odnawialne źródła energii”. Konferencji będzie towarzyszył panel dyskusyjny dotyczący alternatywnych metod unieszkodliwiania odpadów. Natomiast na ul. Mostowej odbędzie się wielki festyn ekologiczny. Dzieci i młodzież zaprezentują piosenki, przedstawienia i skecze zachęcające do dbania o środowisko.

Organizatorzy przygotowali szereg konkursów dla bydgoszczan m.in. malowanie wielkoformatowych plakatów, zgniatanie butelek plastikowych na czas.

W sobotę 6 czerwca o godzinie 10 ulicami Bydgoszczy przejedzie barwny korowód pojazdów oczyszczających miasto tzw. „parada recyklingu”. Dodatkowo tego dnia rady osiedli: Leśne, Bartodzieje, Jachcice, Łęgnowo, Górzyskowo i Okole-Wilczak Jary przygotują festyny podczas których będzie prowadzona zbiórka odpadów. Przykładowo za 10 aluminiowych puszek będą wydawane talony o wartości 2 zł, upoważniające do zakupów artykułów ogrodniczych podczas trwania imprezy.

źródło: bydgoszcz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj