Trzy osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA z Warszawy. Podejrzenie dotyczy przyjęcia łapówek w zamian za rozstrzygnięcie przetargów na rzecz firmy ze Śląska.

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Dyrektora Pionu Wsparcia w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie oraz dwóch przedsiębiorców-wspólników spółki ze Śląska.

Czynności przeprowadzono w związku z podejrzeniem przyjęcia co najmniej 50 tys. zł przez zatrzymanego dyrektora w związku z realizowanymi na rzecz MPWiK zamówieniami publicznymi.

Obecnie trwają przeszukania między innymi w miejscach zamieszkania osób zatrzymanych, Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie oraz siedzibie spółki na rzecz, której rozstrzygano zamówienia. Wszyscy zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty.

Jak informuje CBA, sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy.

MPWiK  wydało oświadczenie w tej sprawie, w którym podkreśla, że deklaruje pełną gotowość i otwartość do współpracy z organami ścigania.

„Z całą mocą zapewniamy, że celem Zarządu Spółki jest bezwzględne doprowadzenie do pełnego wyjaśnienia tego zdarzenia. Na chwilę obecną, w związku z prowadzonymi czynnościami organów ścigania, nie możemy podać więcej informacji w tej sprawie. Oświadczamy jednocześnie, że powyższe zdarzenie nie ma wpływu na profesjonalne wykonywanie przez służby MPWiK swojej pracy na rzecz wszystkich mieszkańców Warszawy”, czytamy w oświadczeniu.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj