Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Poznania zatrzymali dyrektora oraz dwóch pracowników Zakładu Kanalizacji i Wodociągów w Kłodawie w Wielkopolsce. To efekt śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków.

CBA ustaliło, że dyrektor zakładu brał dla siebie pieniądze za wykonanie przyłączy wodno-kanalizacyjnych do domów prywatnych. Działał wykorzystując zajmowane stanowisko i mając dostęp do danych osób ubiegających się o wykonanie przyłączy wodno-kanalizacyjnych.
Prace przyłączeniowe wykonywane były przy wykorzystaniu sprzętu i pracowników kierowanego przez niego ZWiK. Nie wystawiano przy tym faktur lub też wydawano je na firmę zarejestrowaną na jego żonę. Ustalono już 70 osób pokrzywdzonych, od których dyrektor żądał od 1000 do ponad 10 000 zł, za wykonanie przyłączy do posesji.

Agenci CBA z Poznania zatrzymali dyrektora oraz dwóch pracowników Zakładu Kanalizacji i Wodociągów w Kłodawie. Zatrzymani usłyszeli zarzuty w prokuraturze w Koninie.

CBA informuje, że już w czasie postępowania dyrektor ZWiK utrudniał czynności śledcze, nakłaniając świadków do składania fałszywych zeznań.

Prokurator podejmie decyzję co do dalszego toku postępowania i środkach zapobiegawczych.

Czytaj więcej

Skomentuj