CBA we Wrocławiu zatrzymało trzech urzędników, którzy odpowiadali za odbudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w Bogatyni oraz inwestycje drogowe w gminie Pojarów. Zarzuty to m.in. fałszowanie dokumentacji i niedopełnienie obowiązków.

Śledztwo prowadzi delegatura CBA we Wrocławiu pod nadzorem prokuratury w Jeleniej Górze. Chodzi o niedopełnienie obowiązków przez urzędników Bogatyni przy odbudowie sieci kanalizacyjnej i wodociągowej oraz odbudowie dróg i chodników w Pojarowie. Inwestycje te były konieczne ze względu na ulewne deszcze, które w 2013 r. zniszczyły infrastrukturę.

Do czynów zarzucanych urzędnikom przez CBA i prokuraturę miało dojść w drugiej połowie 2015 r. Podejrzanym zarzuca się m.in. niedopełnienie obowiązków, fałszowanie dokumentów i oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości.

Agenci CBA zatrzymali Dominika M. – do niedawna zastępcę burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia, inspektora nadzoru inwestorskiego oraz wykonawcę inwestycji. Do zatrzymań doszło na terenie Bogatyni, Zgorzelca i powiatu lubańskiego.

Według ustaleń pracowników Centralnego Biura Antykorupcyjnego brak właściwego nadzoru nad firmą zewnętrzną powołaną do nadzoru inwestorskiego doprowadził do błędów w budowie. Zastosowano  materiały niezgodne z projektem oraz przekroczono termin zakończenia inwestycji. Mogło to mieć wpływ na możliwość utraty 2,8 mln zł dotacji przyznanej na tę budowę przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj