Wiceminister gospodarki Marcin Korolec wręczył przedstawicielom energetyki i przemysłu zrzeszonym w Green Effort Group certyfikaty za działania na rzecz skutecznej i sprawiedliwej polityki klimatycznej w Unii Europejskiej.

– Współdziałanie administracji, biznesu i związków zawodowych dla inicjatywy Green Effort Group to milowy krok w polskiej integracji – powiedział wiceminister Korolec. Jego zdaniem ważne jest promowanie zasad solidarności ekologicznej, dostosowanej do potencjału ekonomicznego państw członkowskich. – Duże znaczenie dla włączenia polskich postulatów do systemu redukcji emisji CO2 w UE ma zaangażowanie w tę inicjatywę największych polskich koncernów energetycznych i organizacji przemysłowych – zaznaczył wiceszef resortu gospodarki.

Certyfikaty przyznano w dwóch kategoriach: „Za wsparcie inicjatywy Green Effort Group” oraz „Za udział w inicjatywie Green Effort Group”. Wyróżnieni otrzymali dyplomy za „Promowanie zasad solidarności ekologicznej, opartej na połączeniu zasady zrównoważonego rozwoju z europejską koncepcją solidarności”. Wybranym przedsiębiorcom wręczono także podziękowania za udział w inicjatywie Green Effort Group na rzecz skutecznej, efektywnej, sprawiedliwej i elastycznej europejskiej polityki klimatycznej.

Green Effort Group (Grupa G-6) składa się z czterech największych polskich koncernów energetycznych: PGE, Taurona, Enei i Energi oraz dwóch struktur założonych przez organizacje przemysłowe: Forum CO2 i Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu. Grupa G-6 odpowiada za produkcję 90 proc. energii elektrycznej, 80 proc. dystrybucji energii, 55 proc. emisji CO2 (100 proc. w ramach systemu handlu emisjami UE: EU-ETS), jak również za 30 proc. zużycia energii w Polsce.

źródło: mg.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj