Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Columbus może działać na rynku obrotu energią

Columbus może działać na rynku obrotu energią
dom
28.04.2021, o godz. 15:15
czas czytania: około 1 minuty
0

Prezes UOKiK wydał pozytywną decyzję w sprawie nabycia przez Columbus Energy 100 proc udziałów w spółce Vortex Energy-Obrót. Tym samym spółka może już zawierać umowy kompleksowe z klientami.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

–  Od tej chwili możemy zawierać z klientami umowy kompleksowe na sprzedaż i dystrybucję energii, co z kolei umożliwi nam realizację usługi “Prąd jak Powietrze” – komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy.

W ramach tej usługi można odebrać z sieci energetycznej 100 proc. nadwyżek energii, którą produkuje się w ramach własnej instalacji fotowoltaicznej. Firma daje też gwarancję, iż odzyskana energia pochodzi ze źródeł odnawialnych.

– W kolejnym etapie realizacji usługi nasi klienci będą mogli monitorować swoje saldo z dnia na dzień oraz przekazywać niewykorzystane nadwyżki energii innym użytkownikom, którzy mają z nami umowę – wyjaśnia D. Zieliński. – Umożliwi to specjalna aplikacja dostępna przez przeglądarkę oraz z poziomu smartfona. Jej funkcjonalności ułatwią klientom współpracę z nami oraz zarządzanie swoją energią, począwszy od monitorowania produkcji instalacji, przez przesyłanie nadprodukcji, aż po ładowanie samochodu elektrycznego.

Pierwszy etap realizacji usługi, a tym samym zmiany sprzedawcy energii, rozpocznie się już w maju.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024