W Częstochowie właśnie rozpoczęto kompleksowe oczyszczanie infrastruktury przystankowej znajdującej się na tamtejszych przystankach komunikacji miejskiej.
Ławki, kosze, SDIP, błotochrony
Działanie to obejmuje łącznie: 474 wiat, 237 ławek, 694 kosze, 50 tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, 670 metrów kwadratowych tzw. błotochronów (transparentnych wygrodzeń – barier pomiędzy przystankami tramwajowymi a jezdnią) oraz znaków D-15 i D-17 (czyli oznaczających przystanki autobusowe i tramwajowe).
Testowa powłoka hydrofobowa
Ponadto, po umyciu, w ramach testów nowych technologii, błotochrony znajdujące się na przystanku tramwajowym przy alei Jana Pawła II w kierunku centrum, zostaną pokryte powłoką hydrofobową, która powodować ma nieprzywieranie kurzu i innych zanieczyszczeń do powierzchni wygrodzenia.
Zastosowanie tej metody zagwarantować ma dłuższe utrzymanie w czystości wyżej wspomnianych elementów infrastruktury, które intensywnie narażone są na zabrudzenia od strony jezdni. Szczególnie podczas opadów.
Jeśli testy przebiegną pomyślnie, to tego rodzaju zabezpieczeniem objęte zostaną wszystkie bariery przeciwbłotne zamontowane na częstochowskich przystankach tramwajowych.
Oczyszczą 796 przystanków
Objęta oczyszczaniem infrastruktura znajduje się na 796 przystankach autobusowych i tramwajowych, administrowanych przez Biuro Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta Częstochowy.
Jak zapewnia BIR UM Częstochowy do mycia używane są ekologiczne środki czystości i gorąca woda pod ciśnieniem, które to czynniki działają dezynfekcyjnie i antyalergicznie.
Cały proces oczyszczania potrwa około miesiąca i powinien zakończyć się z początkiem roku szkolnego. Mycie prowadzone jest w ramach zadań dotyczących bieżącego utrzymania infrastruktury przystankowej. Kolejne kompleksowe oczyszczanie infrastruktury zaplanowano jeszcze w tym roku przed okresem zimowym.
Komentarze (0)