Tylko do 30 września 2009 firmy angażujące się w ochronę środowiska, wdrażające innowacyjne i oryginalne rozwiązania ekologiczne mają szansę zgłaszać się do XI edycji Konkursu Ogólnopolskie Nagrody „Czysty Biznes” 2009 realizowanego przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska.

Laureaci mogą ubiegać się o nominacje do Krajowych Nagród „Biznes dla Środowiska” – eliminacji do Europejskich Nagród „Biznes dla Środowiska” przyznawanych przez Komisję Europejską.

Konkurs Ogólnopolskie Nagrody „Czysty Biznes”, pod honorowym patronatem Ministra Środowiska, Ministra Gospodarki oraz Ministra Rozwoju Regionalnego, skierowany jest do wszystkich polskich małych i średnich przedsiębiorstw, które w swojej działalności zwracają szczególną uwagę na ochronę środowiska. Konkurs, a także związany z nim Program Czysty Biznes są źródłem wielu pomysłów oraz rozwiązań, które poza korzyściami ekologicznymi zwiększają konkurencyjność firm przynosząc im realne oszczędności. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać tylko do 30 września 2009 roku.

Laureaci Konkursu „Czysty Biznes” mają także szansę na promocję swojej firmy za granicą – mogą uczestniczyć w krajowych eliminacjach do Europejskich Nagród „Biznes dla Środowiska” (European Business Awards for the Environment). Nagrody przyznawane są co dwa lata przez Komisję Europejską firmom, które poprzez swoją politykę, działania, procesy oraz produkty pomagają osiągnąć rozwój gospodarczy i społeczny bez szkody dla środowiska i zasobów naturalnych.

Konkurs „Czysty Biznes” trwa nieprzerwanie od ponad 10 lat i cieszy się rosnącym zainteresowaniem środowiska biznesowego, o czym świadczy fakt, że z Kapitułą Konkursu związani są przedstawiciele Rządu oraz liczących się organizacji biznesowych i firm, m.in. Minister Gospodarki Waldemar Pawlak, przedstawiciele Ministerstwa Środowiska i Rozwoju Regionalnego czy Prezydent PKPP Lewiatan, Henryka Bochniarz.

Nagrody w Konkursie przyznawane są w sześciu kategoriach: zarządzanie energią, wodą i odpadami, innowacyjny proces, innowacyjny produkt, produkt i usługa w turystyce, wizerunek oraz współpraca międzynarodowa. Ceremonia wręczenia Ogólnopolskich Nagród „Czysty Biznes” 2009 odbędzie się podczas XI Dorocznego Spotkania Klubów Czystego Biznesu, 6 listopada br. na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Europejskie Nagrody „Biznes dla Środowiska” wręczane są w czterech kategoriach: zarządzanie, produkt, proces oraz współpraca międzynarodowa. Polskim koordynatorem unijnego konkursu jest Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która współpracuje przy tym projekcie z PKPP Lewiatan. 


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj