Trwa kolejna edycja programu Konkursu Ogólnopolskie Nagrody „Czysty Biznes”. Zgłoszenia do tegorocznej edycji Konkursu można nadsyłać do 15 września 2009 r.

Konkurs Ogólnopolskie Nagrody „Czysty Biznes”, pod honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, skierowany jest do wszystkich polskich małych i średnich przedsiębiorstw, które w swojej działalności zwracają szczególną uwagę na ochronę środowiska. Konkurs, a także związany z nim Program Czysty Biznes są źródłem wielu pomysłów oraz rozwiązań, które poza korzyściami ekologicznymi zwiększają konkurencyjność firm.

– Działania środowiskowe, za które otrzymaliśmy Piramidę Czystego Biznesu, poprawiły wizerunek naszej firmy i ciągle nam służą, zwiększając naszą konkurencyjność. Zaowocowały nowymi rozwiązaniami technologicznymi, które przynoszą konkretne oszczędności oraz podniosły świadomość ekologiczną naszych pracowników do tego stopnia, że działania ekologiczne są dziś integralną częścią naszej kultury organizacyjnej – mówi Justyna Goryczka z RONDO2, Laureat Konkursu Ogólnopolskie Nagrody Czysty Biznes 2004.

Konkurs „Czysty Biznes” trwa nieprzerwanie od ponad 10 lat i cieszy się rosnącym zainteresowaniem środowiska biznesowego, o czym świadczy fakt, że z Kapitułą Konkursu związani są przedstawiciele Rządu oraz liczących się organizacji biznesowych i firm, m.in. Minister Gospodarki Waldemar Pawlak, przedstawiciele Ministerstwa Środowiska i Rozwoju Regionalnego czy Prezes PKPP Lewiatan, Henryka Bochniarz.

Laureaci Konkursu mają szansę na promocję swojej firmy za granicą – mogą uczestniczyć w krajowych eliminacjach do Europejskich Nagród „Biznes dla Środowiska” przyznawanych co dwa lata przez Komisję Europejską. Polskim koordynatorem unijnego konkursu jest Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która współpracuje przy tym projekcie z PKPP Lewiatan.

Nagrody w Konkursie przyznawane są w sześciu kategoriach: zarządzanie energią, wodą i odpadami, innowacyjny proces, innowacyjny produkt, produkt i usługa w turystyce, wizerunek oraz współpraca międzynarodowa. Ceremonia wręczenia Ogólnopolskich Nagród „Czysty Biznes” 2009 odbędzie się podczas XI Dorocznego Spotkania Klubów Czystego Biznesu, 6 listopada br. na Zamku Królewskim w Niepołomicach. 


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj