test1
Co zrobić ze zużytą komórką?
Ponad 20 mln starych telefonów komórkowych zalega w polskich domach. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska stawia sprawę jasno: to na właścicielach salonów ciąży odpowiedzialność za odbieranie od nas starych telefonów. Jednak, jak to zwykle bywa, życie nieco odbiega od norm prawnych.
Urzędnicy się kłócą, a rzeka wylała
Ulewne deszcze i powodzie spowodowały ogromne straty w Małopolsce. Wstępnie oszacowano je na 159 mln 783 tys zł. Suma może jeszcze wzrosnąć, bo podliczanie strat i szacunki nadal trwają.
Ostatnia chwila na opłaty za środowisko
31 lipca mija czas uiszczania opłaty na środowisko za pierwsze półrocze 2008 roku.
Ekologiczne płatki PET
PET staje się coraz popularniejszym surowcem. Zastosowanie znajduje najczęściej w produkcji opakowań do napojów i w przemyśle włókienniczym. Jego zaletą jest możliwość recyklingu. Płatki PET, produkowane przez Polowat, nagrodzono Srebrnym Godłem Forum Jakości QI 2008.
Srebrne Godło za obiekty ochrony środowiska
Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych i Melioracyjnych Hydrowat specjalizuje się w usługach związanych z budową obiektów ochrony środowiska. Za swoje usługi firma została nagrodzona została Srebrnym Godłem QI 2008.
Nagrodzono biologiczne oczyszczalnie ścieków
Małe oczyszczalnie biologiczne są alternatywą tam, gdzie nie ma możliwości odprowadzenia ścieków do kanalizacji centralnej. Za system biologicznych oczyszczalni Bioclere firma Ekofinn-Pol otrzymała Brązowe Godło w konkursie Forum Jakości QI 2008.
Ścieki do rury
Do końca roku w Malczycach i Chomiąży (woj. dolnośląskie) powstanie ponad 10 km kanalizacji sanitarnej. Nieczystości zamiast trafiać do nieszczelnych szamb czy rozlewać się po polach będą odprowadzane do miejscowej oczyszczalni ścieków.
Pawlak w Sejmie o biopaliwach
Wczoraj Sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyjęła „Informację na temat warunków organizacyjnych, prawnych i ekonomicznych produkcji biopaliw” , przedstawioną przez wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka.
Zobacz jak powstawały recyklingowe ławki (VIDEO)
Jak powstawały niekonwencjonalne szczecińskie ławeczki z surowców wtórnych, autorstwa szczecińskiej rzeźbiarki Moniki Szpener można obejrzeć na filmie.
Tajemnicze chemikalia
Kilkaset beczek i pojemników różnej wielkości, oznakowanych i nieoznakowanych, wypełnionych niezidentyfikowanymi substancjami, znajduje się na terenie dawnego Zakładu Włókien Chemicznych "Wistom" w Tomaszowie – informuje „Dziennik Łódzki”.


