Oświetlone zabytki

Kościół św. Elżbiety dołączył do grona iluminowanych obiektów w Gdańsku. To już 63 oświetlona budowla w naszym mieście. Władze Gdańska obiecują 3 kolejne.

Dotacje na produkcję urządzeń dla odnawialnych źródeł energii

Na wsparcie przemysłu produkującego urządzenia na potrzeby branży odnawialnych źródeł energii przeznaczono w latach 2007-2013 ponad 91 mln euro. Pieniądze te są dostępne w ramach programu Infrastruktura i Środowisko, a dokładnie w ramach Działania 10.3 Rozwój przemysłu dla odnawialnych źródeł energii - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Kompostownia we Wrocławiu

We Wrocławiu powstanie kompostownia odpadów zielonych, służąca składowaniu odpadów z miejskich terenów zielonych. Kosztować będzie 4 mln euro, a jej budowa potrwa do końca 2009 r.

Park Henrykowski na nowo

Wkrótce rozpocznie się rewitalizacja parku Henrykowskiego w warszawkiej dzielnicy Białołęka. Rewitalizacja parku przy ul. Klasyków zacznie się w najbliższych tygodniach i będzie przebiegać w dwóch etapach.

Projekt w Tczewie zagrożony

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że projekt utworzenia "Regionalnego Systemu Gospodarki Odpadami Tczew" zostało zakwalifikowane do pomocy publicznej. Oznacza to finansowe kłopoty miasta.

Spalarnia powstanie w Łęgu

Władze Krakowa już wiedzą, gdzie powstanie budząca kontrowersje mieszkańców spalarnia odpadów. Dziennikarze „Gazety Krakowskiej” nieoficjalnie dowiedzieli się, że stanie ona w Łęgu.

Komunalni strajkują

W Anglii, Walii i Irlandii Północnej trwa 48-godzinny strajk pracowników komunalnych. Według związków zawodowych, w strajku bierze udział około 600 tysięcy pracowników.

Radiowy recykling

Vox FM rozpoczęło akcję pod hasłem "Radio Vox FM puszcza z torbami", mającą na celu propagowanie wiedzy o recyklingu. W ramach akcji stacja odwiedzi w wakacje wybrane miasta Polski.

Poznań gotowy do szczytu klimatycznego

Posłowie z Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych z Markiem Biernackim na czele sprawdzali, jak Poznań jest przygotowany do grudniowego szczytu klimatycznego.

Ukradł donice z kwiatami

27-letni miłośnik roślin ze Stalowej Woli ukradł z okolic dworca PKS donice z kwiatami i granitowe kamienie. Prawdopodobnie miały trafić do przydomowego ogródka.