test1
Oświetlone zabytki
Kościół św. Elżbiety dołączył do grona iluminowanych obiektów w Gdańsku. To już 63 oświetlona budowla w naszym mieście. Władze Gdańska obiecują 3 kolejne.
Dotacje na produkcję urządzeń dla odnawialnych źródeł energii
Na wsparcie przemysłu produkującego urządzenia na potrzeby branży odnawialnych źródeł energii przeznaczono w latach 2007-2013 ponad 91 mln euro. Pieniądze te są dostępne w ramach programu Infrastruktura i Środowisko, a dokładnie w ramach Działania 10.3 Rozwój przemysłu dla odnawialnych źródeł energii - czytamy w "Gazecie Prawnej".
Kompostownia we Wrocławiu
We Wrocławiu powstanie kompostownia odpadów zielonych, służąca składowaniu odpadów z miejskich terenów zielonych. Kosztować będzie 4 mln euro, a jej budowa potrwa do końca 2009 r.
Park Henrykowski na nowo
Wkrótce rozpocznie się rewitalizacja parku Henrykowskiego w warszawkiej dzielnicy Białołęka. Rewitalizacja parku przy ul. Klasyków zacznie się w najbliższych tygodniach i będzie przebiegać w dwóch etapach.
Projekt w Tczewie zagrożony
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że projekt utworzenia "Regionalnego Systemu Gospodarki Odpadami Tczew" zostało zakwalifikowane do pomocy publicznej. Oznacza to finansowe kłopoty miasta.
Spalarnia powstanie w Łęgu
Władze Krakowa już wiedzą, gdzie powstanie budząca kontrowersje mieszkańców spalarnia odpadów. Dziennikarze „Gazety Krakowskiej” nieoficjalnie dowiedzieli się, że stanie ona w Łęgu.
Komunalni strajkują
W Anglii, Walii i Irlandii Północnej trwa 48-godzinny strajk pracowników komunalnych. Według związków zawodowych, w strajku bierze udział około 600 tysięcy pracowników.
Radiowy recykling
Vox FM rozpoczęło akcję pod hasłem "Radio Vox FM puszcza z torbami", mającą na celu propagowanie wiedzy o recyklingu. W ramach akcji stacja odwiedzi w wakacje wybrane miasta Polski.
Poznań gotowy do szczytu klimatycznego
Posłowie z Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych z Markiem Biernackim na czele sprawdzali, jak Poznań jest przygotowany do grudniowego szczytu klimatycznego.
Ukradł donice z kwiatami
27-letni miłośnik roślin ze Stalowej Woli ukradł z okolic dworca PKS donice z kwiatami i granitowe kamienie. Prawdopodobnie miały trafić do przydomowego ogródka.




