test1
Spalarnia coraz bliżej
W Szczecinie podpisano pre-umowę na dofinansowanie budowy Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.
Spisują eternit
Władze Nowej Rudy apelują do mieszkańców gminy wiejskiej o pomoc w zinwentaryzowaniu materiałów zawierających azbest.
Sprawdzą umowę
W Warszawie patrole Zarządu Oczyszczania Miasta i Straży Miejskiej kontrolują posiadanie umów na odbiór odpadów komunalnych.
Publiczna flota będzie jeździć ekologicznie
Brytyjski Departament Transportu podjął inicjatywę, której celem jest przyspieszenie procesu wymiany samochodów na nowe, które emitują mniej szkodliwych związków węgla do atmosfery. Celem programu są floty należące do sektora publicznego.
Mniej śmieci z zagranicy
Do Polski trafia coraz mniej odpadów komunalnych z zagranicy – informuje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.
Więcej toalet w centrum
Miasto planuje uruchomić więcej publicznych toalet w centrum Krakowa.
Kolejne konkursy
Resort środowiska ogłosił kolejne dwa konkursy w ramach PO Infrastruktura i Środowisko. Pierwszy z nich dotyczy gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM. Drugi dotyczy Działania 2.2 Przywracanie terenom zdegradowanym wartości przyrodniczych i ochrona brzegów morskich.
Podkomisja zajmie się energetyką
W Sejmie powstała podkomisja Komisji Gospodarki ds. energetyki, która zajmie się przygotowaniem kluczowych dla sektora energetycznego dokumentów. Jej szefem został poseł Andrzej Czerwiński.
Gdzie stanie spalarnia?
Spalarnia odpadów oraz system segregacji i recyklingu mają rozwiązać problemy związane z odpadami w aglomeracji poznańskiej.
Zdemolował śmieciarką stację paliw
Roztargniony kierowca śmieciarki zdemolował stację benzynową w Stęszewie pod Poznaniem.





