test1
Komisja od czystości
W Łodzi działalność zakończyła Doraźna Komisja ds. Czystości Miasta. Przez trzy miesiące funkcjonowania jej członkowie spotykali się z urzędnikami, przedstawicielami firm odpowiedzialnych za sprzątanie miasta, reprezentantami organizacji pozarządowych oraz z mieszkańcami Łodzi.
Cmentarz wyremontowany
W Szczecinie wyremontowano nieczynny poniemiecki cmentarz przy ul. Wapiennej. Teren dawnej nekropolii został uprzątnięty, wytyczono nowe alejki, ustawiono ławki i kosze na śmieci, wyremontowano schody.
Kary za telewizor w śmietniku
Za nielegalny demontaż zużytego sprzętu RTV i AGD Inspekcja Ochrony Środowiska będzie mogła karać mandatem karnym.
Koniec konsultacji
Zakończono proces konsultacji społecznych nowych projektów dla Programu Infrastruktura i Środowisko proponowanych do wpisania na listę projektów indywidualnych.
Letnia zbiórka baterii
REBA Organizacja Odzysku zorganizowała wspólnie z firmą gospodarki odpadami Thornmann Recycling letnią zbiórkę zużytych baterii w miejscach odpoczynku turystów.
Sprzątaj po swoim psie!
Bydgoscy strażnicy miejscy będą surowo karać mieszkańców, którzy nie sprzątają w miejscach publicznych po swoich czworonożnych pupilach.
Ponad setka wiatraków
Na terenie gmin Pawłowiczki i Polska Cerekiew w województwie opolskim inwestorzy planują budowę farmy wiatrowej złożonej ze 110 wiatraków.
Szczucin walczy z azbestem
Około 23 mln zł wyda gmina Szczucin na drugi etap programu unieszkodliwiania azbestu.
Omówią kierunki rozwoju
7 lipca br. o godz.10.00, w Sali Sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbędzie się seminarium pt. „Kierunki rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii w Wielkopolsce”.
Można zostawić elektrośmieci
Od zeszłego tygodnia w Katowicach pojawiły się punkty, w których mieszkańcy mogą legalnie i bezpłatnie pozbyć się swych elektrośmieci - zużytego sprzętu RTV, AGD czy energooszczędnych żarówek.





