Komisja od czystości

W Łodzi działalność zakończyła Doraźna Komisja ds. Czystości Miasta. Przez trzy miesiące funkcjonowania jej członkowie spotykali się z urzędnikami, przedstawicielami firm odpowiedzialnych za sprzątanie miasta, reprezentantami organizacji pozarządowych oraz z mieszkańcami Łodzi.

Cmentarz wyremontowany

W Szczecinie wyremontowano nieczynny poniemiecki cmentarz przy ul. Wapiennej. Teren dawnej nekropolii został uprzątnięty, wytyczono nowe alejki, ustawiono ławki i kosze na śmieci, wyremontowano schody.

Kary za telewizor w śmietniku

Za nielegalny demontaż zużytego sprzętu RTV i AGD Inspekcja Ochrony Środowiska będzie mogła karać mandatem karnym.

Koniec konsultacji

Zakończono proces konsultacji społecznych nowych projektów dla Programu Infrastruktura i Środowisko proponowanych do wpisania na listę projektów indywidualnych.

Letnia zbiórka baterii

REBA Organizacja Odzysku zorganizowała wspólnie z firmą gospodarki odpadami Thornmann Recycling letnią zbiórkę zużytych baterii w miejscach odpoczynku turystów.

Sprzątaj po swoim psie!

Bydgoscy strażnicy miejscy będą surowo karać mieszkańców, którzy nie sprzątają w miejscach publicznych po swoich czworonożnych pupilach.

Ponad setka wiatraków

Na terenie gmin Pawłowiczki i Polska Cerekiew w województwie opolskim inwestorzy planują budowę farmy wiatrowej złożonej ze 110 wiatraków.

Szczucin walczy z azbestem

Około 23 mln zł wyda gmina Szczucin na drugi etap programu unieszkodliwiania azbestu.

Omówią kierunki rozwoju

7 lipca br. o godz.10.00, w Sali Sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbędzie się seminarium pt. „Kierunki rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii w Wielkopolsce”.

Można zostawić elektrośmieci

Od zeszłego tygodnia w Katowicach pojawiły się punkty, w których mieszkańcy mogą legalnie i bezpłatnie pozbyć się swych elektrośmieci - zużytego sprzętu RTV, AGD czy energooszczędnych żarówek.