Oczyszczalnia dzięki dotacjom

W Czersku (woj. pomorskie) otwarto oczyszczalnię ścieków. Kosztowała 13 mln zł.

W Neapolu wciąż kryzys

Fala demonstracji powitała w Neapolu Silvio Berlusconiego. Premier Włoch przybył tam po raz trzeci w ciągu ostatnich 40 dni, by prowadzić rozmowy na temat rozwiązania coraz bardziej dotkliwego dla mieszkańców kryzysu śmieciowego.

Wielka mała retencja

Zatrzymywanie wody w ekosystemach leśnych, renaturyzacja obszarów wodno-błotnych oraz wzrost różnorodności biologicznej przyczyniają się do łagodzenia skutków zmian klimatu. Te działania Lasów Państwowych wchodzą w zakres projektów małej retencji w lasach, koordynowanych przez Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych.

Suzuki z ogniwami paliwowymi

Na rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu w Japonii szczycie grupy G8 Suzuki zaprezentuje model SX4 w wersji napędzanej ogniwami paliwowymi SX4-FCV.

Dobre Praktyki PPP

Rewitalizacja domów familijnych w Łodzi, budowa basenów termalnych w Lidzbarku Warmińskim, szynowe połączenie aglomeracji górnośląskiej z lotniskiem w Katowicach-Pyrzowicach oraz parking podziemny w Rudzie Śląskiej to zwycięskie projekty tegorocznej edycji Konkursu Dobre Praktyki PPP, który zorganizowały Investment Support i Ministerstwo Gospodarki.

Mapa akustyczna Bydgoszczy

W bydgoskim ratuszu zaprezentowano mapę akustyczną miasta. Mapa to kompendium wiedzy na temat klimatu akustycznego i narzędzie do prowadzenia polityki ekologicznej miasta.

Foliowa wystawa

W łódzkim magistracie otwarto muzeum foliówki. Kustoszem ekspozycji został wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Krzysztof Piątkowski, inicjator akcji zbierania podpisów pod projektem ustawy zakazującej używania foliowych toreb.

Szybsze decyzje środowiskowe

Czy posłowie skrócą czas oczekiwania na decyzje środowiskowe i zlikwidują zbędne postępowania? Takich zmian chce komisja „Przyjazne państwo”.

Dofinansowanie OZE

Możliwości dofinansowania inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii i wysoko sprawnej kogeneracji były tematem seminarium zorganizowanego wczoraj przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Spotkanie z organizacjami ekologicznymi

W poniedziałek minister środowiska prof. dr hab. Maciej Nowicki spotkał się z przedstawicielami pozarządowych organizacji ekologicznych. Tematem spotkania były przygotowania do 14. Konferencji Stron Ramowej Konwencji ONZ w sprawie zmian klimatu (COP14).