test1
System rowerów miejskich w Łodzi
Władze Łodzi zamierzają ułatwić łodzianom podróżowanie rowerem. Jeszcze w tym roku zwiększy się sieć ścieżek rowerowych, głównie poprzez dostosowanie istniejącej infrastruktury, a dodatkowo poprzez ogłoszenie przetargu może zostać wdrożony tzw. system rowerów miejskich.
Narodowy Fundusz przyjmuje wnioski
Przez najbliższe trzy tygodnie, od 30 czerwca do 21 lipca 2008 r., przedsiębiorcy mają czas na składanie wniosków wstępnych w konkursie na finansowanie projektów proekologicznych w ramach IV priorytetu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (PO IiŚ). Wnioski należy składać w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który jest Instytucją Wdrażającą IV priorytet PO IiŚ, na podstawie porozumienia z Ministerstwem Środowiska, jako Instytucją Pośredniczącą.
Sophia Loren przeciwko śmieciom
Znana włoska aktorka Sophia Loren zaapelowała o uwolnienie Kampanii, w tym jej rodzinnej miejscowości Pozzuoli koło Neapolu, ze zwałów niewywiezionych śmieci. W apelu na łamach dziennika "La Repubblica" aktorka podkreśliła, że to co się dzieje na południu Włoch, to "hańba narodowa".
Komisarz UE ds. Środowiska w Polsce
Komisarz Stavros Dimas spotkał się z Ministrem Środowiska Maciejem Nowickim m.in. o dostosowaniu prawa polskiego do unijnego w dziedzinie środowiska, przygotowaniach do grudniowej konferencji klimatycznej w Poznaniu oraz o pakiecie energetyczno-klimatycznym, w tym emisjach CO2.
Namierzyli elektrośmieci
W porcie Hong Kong członkowie Greenpeace weszli na pokład kontenerowca przewożącego trzy zbiorniki z odpadami elektronicznymi z USA.
Likwidują bez efektów
Brak budżetu i planu działania to najważniejsze zarzuty do likwidatorów Spółki Wodnej w Charzykowach, którzy w lutym tego roku rozpoczęli pracę za niemałe pieniądze.
USA. Będzie handel emisjami CO2?
Główni kandydaci na prezydenta USA: John McCain i Barack Obama zadeklarowali, że wprowadzą federalny system handlu uprawnieniami do emisji, donosi Gazeta Prawna. Co prawda projekt nie uzyskał poparcia, lecz powszechnie uważa się, że wróci pod rządami nowej administracji.
Sześć godzin na opróżnienie koszy (sonda)
Poznański Zarząd Dróg Miejskich chciał określić w przetargu czas na interwencyjne opróżnianie koszy ze śmieci na dwie godziny. Nie zgodził się na to Urząd Zamówień Publicznych – informuje „Gazeta Wyborcza”.
Toruńska zieleń
Do jutra mieszkańcy Torunia mogą zgłosić swoje propozycje do miejskiego konkursu "Toruń Ogrodem". Poszukiwane są piękne tereny zieleni i kompozycje kwiatowe. Zgłoszenia przyjmuje Ogród Zoobotaniczny w Toruniu.
Komisarz w Sejmie
Unijny komisarz ds. środowiska Stavros Dimas gościł dziś w Sejmie RP, gdzie zabrał głos na posiedzeniu Komisji Gospodarki i Komisji Ochrony Środowiska.







