Bytów – wodociągowa abolicja

Bytowskie wodociągi ogłosiły abolicję. Każdy kto zgłosi nielegalne pobieranie wody lub odprowadzania ścieków do końca czerwca uniknie kary.

Ulgi na biopaliwa najszybciej jesienią

Bruksela znów odrzuciła polski wniosek o zwiększenie zachęt do stosowania biopaliw.

Inwestycje w Ostrowie Wlkp.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Wodkan S.A. w Ostrowie Wlkp. zaplanowało na 2008 r. inwestycje za kwotę ponad 11 mln zł.

Kłopoty z niemieckimi wiatrakami

Przepływy energii z niemieckich farm wiatrowych to coraz większy kłopot PSE Operator – informuje „Rzeczpospolita”.

Polsko-Japońskie Centrum Efektywności Energetycznej – zakończenie projektu

Zwiększenie efektywności energetycznej jest jednym z priorytetów europejskiej polityki energetycznej. Komisja Europejska dała temu wyraz m.in. w wydanej w 2005 roku „Zielonej Księdze o efektywności energetycznej” oraz w 2007 roku w tzw. pakiecie energetyczno- klimatycznym 3 x 20% do 2020 roku.

Odpady w południowej Wielkopolsce

Jeden centralny Zakład Zagospodarowania Odpadów czy dwa mniejsze (Ostrów i Koźmin/Krotoszyn) i dwa ich pododdziały - jak ostatecznie będzie wyglądać koncepcja budowy Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w południowej Wielkopolsce?

Podatek od zielonej energii

W projekcie zmiany prawa energetycznego ma się pojawić między innymi zapis na temat kaucji płatnej w momencie składania wniosku o przyłączenie do sieci przez firmy chcące produkować zieloną energię. Resort gospodarki chce, by opłata była bezzwrotna.

Koszalin bliżej morza

Rozpoczęła się rewitalizacja ponad 5 kilometrowego odcinka linii kolejowej łączącej Mścice z Mielnem Koszalińskim.

Odpowiedzą za nielegalny handel odpadami

Policjanci z Rudy Śląskiej zakończyli śledztwo w sprawie nieprawidłowości związanych z zagospodarowaniem kamienia, będącego odpadem pogórniczym. 10 osobom przedstawiono łącznie 25 zarzutów popełnienia przestępstw, z czego 18 ma charakter korupcyjny.

Śmietnik jak paśnik

W Katowicach powstała spec grupa, która zajmie się wyłapywaniem i wywożeniem do lasu dzików, które coraz częściej pojawiają się w obrębie miasta.