Zaśmiecił gminną działkę

Tony gruzu budowlanego, starych rur kanalizacyjnych i zerwanego asfaltu podrzucono na gminną działkę na terenie dawnej huty w Trzebini. Sprawców szuka teraz policja.

Koszykówka?

Krzysztof T. i Andrzej G. zostali zatrzymani w Olsztynie przez policję. Powód? Około północy rzucali w przejeżdżający samochód osobowy... koszami na śmieci.

Droższa woda w stolicy

Od 30 czerwca Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wprowadza podwyżkę opłat za wodę i ścieki. Ceny wzrosną o jedną trzecią – informuje „Zycie Warszawy”.

Droższe śmieci

Od 2009 r. rachunki za wywóz śmieci mogą wzrosnąć o ok. 30 proc. – alarmuje „Rzeczpospolita”.

Nowe kosze

Ostrowski magistrat kupił 60 siatkowych pojemników, które będą służyć do zbiórki odpadów z tworzyw sztucznych.

Wpadli do zbiornika na ścieki

Wczoraj rano w Poznaniu dwie osoby wpadły do 10-metrowej studni z zanieczyszczeniami.

TVP kontra jerzyki

Organizująca Festiwal Opole 2008 Telewizja Polska zawiesiła na budynku urzędu wojewódzkiego w Opolu kilkunastometrowy baner festiwalowy i zasłoniła dostęp do gniazd mieszkającym tam jerzykom. Wbrew swojej wcześniejszej decyzji Ministerstwo Środowiska nakazało go zdjąć.

Prawie 200 tys. dolarów na składowisku

Gdy mieszkanka amerykańskiego miasteczka Provo w stanie Utah zorientowała się, że wyrzuciła do śmieci kopertę z firmowymi pieniędzmi, natychmiast pobiegła na miejscowe składowisko. Miała wyjątkowe szczęście - zguba znalazła się prawie od razu.

Toruń Ogrodem

Do 15 czerwca mieszkańcy Torunia mogą zgłosić swoje propozycje do miejskiego konkursu "Toruń Ogrodem". Poszukiwane są piękne tereny zieleni i kompozycje kwiatowe. Zgłoszenia przyjmuje Ogród Zoobotaniczny w Toruniu.

Nietypowi strażnicy miejscy

Trzyosobową rotę w stylizowanych strojach historycznych strażników miejskich będzie można spotkać na staromiejskich ulicach Torunia codziennie po zmierzchu od 15 czerwca do końca wakacji.