Park Świętokrzyski pod topór?

Choć architekci, urbaniści i klimatolodzy jednym głosem apelują, by nie wycinać parku Świętokrzyskiego w Warszawie, władze stolicy zdecydowały, że jego zachodnia część zostanie zabudowana.

Kłótnia o metropolie

PSL nie zgadza się na proponowaną przez PO ustawę metropolitalną. Zdaniem ludowców metropolii powinno być 16 – tyle, ile województw.

Ziemia jest tylko jedna – nie zmarnujmy jej!

Tegoroczny Zielony Tydzień, największa doroczna konferencja poświęcona europejskiej polityce środowiskowej odbędzie się w dniach 3-6 czerwca w budynku Charlemange w Brukseli.

Oszczędna energia – wyzwanie dla samorządów

W Sali Sejmu Śląskiego odbyła się konferencja "Elementy zrównoważonej gospodarki energetycznej - doświadczenie europejskie - projekt 3-NITY".

Szybsze oceny oddziaływania na środowisko

Minister środowiska prof. Maciej Nowicki zapowiedział skrócenie czasu potrzebnego na przygotowanie ocen oddziaływania na środowisko dla nowych inwestycji do jednej trzeciej.

Kolejny rekord

Zakończyła się tegoroczna edycja akcji „Drzewko za butelkę”. Blisko 30 tys. dzieci zebrało ponad 1,5 mln plastikowych butelek.

Ogrzewanie za miliony dla 375 osób

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zerwał umowę z Lux Veritatis, w ramach której fundacja miała otrzymać ponad 27 mln zł na poszukiwanie gorących źródeł. Decyzja ta spotkała się z ostrą reakcją przedstawicieli fundacji, którzy zarzucali funduszowi działania polityczne. Prezes zarządu NFOŚiGW Rączka odpiera oskarżenia.

15-lecie Fundacji Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia jest organizacją pozarządową, założoną w 1994 roku przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej. W tym roku obchodzi 15-lecie istnienia.

Nieprawidłowa wycinka

Najwyższa Izba Kontroli w Olsztynie ogłosiła wyniki kontroli wycinki przydrożnych drzew na Warmii i Mazurach. Są one druzgocące.

Spółki komunalne bez konkurencji?

Spółki komunalne nie będą musiały rywalizować z prywatnymi firmami o zamówienia publiczne – chce tego rząd.