test1
Chcą więcej zieleni
Powstania nowych terenów zielonych i wskazania propozycji obszarowych form ochrony przyrody domagają się łódzcy radni.
Drążenie bez wykopów
Do końca sierpnia zostanie zbudowany kolektor deszczowy, który będzie odprowadzał wody opadowe z jednego z najbardziej ruchliwych miejsc w Łodzi, tj. skrzyżowania al. Mickiewicza, al. Jana Pawła II i al. Włókniarzy.
Limity emisji: Nowe kraje UE szykują bunt
Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, zdaniem „młodych” państw Unii ciężar zmniejszania emisji dwutlenku węgla nie został właściwie rozłożony między starych a nowych członków.
Prawie sto projektów
Zakończył się nabór wniosków o unijne dotacje w pierwszym konkursie Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, w osiach priorytetowych (I i II) dotyczących budowy oczyszczalni ścieków i kanalizacji oraz gospodarowania odpadami.
Nagrody na WOD-KAN
Na targach WOD-KAN w Bydgoszczy, przyznano nagrody Grand Prix najciekawszym wyrobom tegorocznej imprezy. Uhonorowano również najciekawsze stoiska targowe.
Nowy sprzęt
Zakład Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu otrzyma w tym roku nowy sprzęt. Dziś pracownikom ZGK przekazana zostanie nowa „Gazela” – mała ciężarówka, która służyć będzie przy obsłudze oraz naprawach wodociągów i kanalizacji sanitarnej na terenie gminy.
Wybuch w oczyszczalni: są zarzuty
Prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom, które – według śledczych – zaniedbały swoje obowiązki i nie dopilnowały przestrzegania zasad BHP na miejscu budowy oczyszczalni. W wyniku zaniedbań zginęło dwóch ludzi.
Nie będzie pieniędzy na odwierty dla o. Rydzyka
Fundacja o. Rydzyka nie dostanie 27,3 mln zł dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na odwierty w poszukiwaniu wód geotermalnych. Fundusz wypowiedział jej umowę.
Podatek od deszczu w Radomiu
Mieszkańcy Radomia będą się składać na utrzymanie kanalizacji deszczowej. Radni uchwalili, że tzw. podatek deszczowy będzie naliczany od 1 lipca tego roku.
Oszczędzaj nie tylko paliwo
Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Naftowego (EUROPIA) oraz Komisja Europejska reprezentowana przez Komisarza Energii Piebalgs’a rozpoczynają w 29 krajach kampanię zachęcającą konsumentów, aby “oszczędzali nie tylko paliwo” poprzez niewielkie zmiany w sposobie prowadzenia samochodów.





