Chcą więcej zieleni

Powstania nowych terenów zielonych i wskazania propozycji obszarowych form ochrony przyrody domagają się łódzcy radni.

Drążenie bez wykopów

Do końca sierpnia zostanie zbudowany kolektor deszczowy, który będzie odprowadzał wody opadowe z jednego z najbardziej ruchliwych miejsc w Łodzi, tj. skrzyżowania al. Mickiewicza, al. Jana Pawła II i al. Włókniarzy.

Limity emisji: Nowe kraje UE szykują bunt

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, zdaniem „młodych” państw Unii ciężar zmniejszania emisji dwutlenku węgla nie został właściwie rozłożony między starych a nowych członków.

Prawie sto projektów

Zakończył się nabór wniosków o unijne dotacje w pierwszym konkursie Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, w osiach priorytetowych (I i II) dotyczących budowy oczyszczalni ścieków i kanalizacji oraz gospodarowania odpadami.

Nagrody na WOD-KAN

Na targach WOD-KAN w Bydgoszczy, przyznano nagrody Grand Prix najciekawszym wyrobom tegorocznej imprezy. Uhonorowano również najciekawsze stoiska targowe.

Nowy sprzęt

Zakład Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu otrzyma w tym roku nowy sprzęt. Dziś pracownikom ZGK przekazana zostanie nowa „Gazela” – mała ciężarówka, która służyć będzie przy obsłudze oraz naprawach wodociągów i kanalizacji sanitarnej na terenie gminy.

Wybuch w oczyszczalni: są zarzuty

Prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom, które – według śledczych – zaniedbały swoje obowiązki i nie dopilnowały przestrzegania zasad BHP na miejscu budowy oczyszczalni. W wyniku zaniedbań zginęło dwóch ludzi.

Nie będzie pieniędzy na odwierty dla o. Rydzyka

Fundacja o. Rydzyka nie dostanie 27,3 mln zł dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na odwierty w poszukiwaniu wód geotermalnych. Fundusz wypowiedział jej umowę.

Podatek od deszczu w Radomiu

Mieszkańcy Radomia będą się składać na utrzymanie kanalizacji deszczowej. Radni uchwalili, że tzw. podatek deszczowy będzie naliczany od 1 lipca tego roku.

Oszczędzaj nie tylko paliwo

Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Naftowego (EUROPIA) oraz Komisja Europejska reprezentowana przez Komisarza Energii Piebalgs’a rozpoczynają w 29 krajach kampanię zachęcającą konsumentów, aby “oszczędzali nie tylko paliwo” poprzez niewielkie zmiany w sposobie prowadzenia samochodów.