test1
Wpadł złodziej sadzonek
Policjanci z Sokołowa Podlaskiego zatrzymali w nocy 49-latka, który w nocy wykopał z trawnika ozdobne tuje, aby najprawdopodobniej je później sprzedać. Cztery sadzonki trafiły na swoje miejsce, a mężczyzna do policyjnego aresztu. Teraz stanie przed sądem.
Poznań stawia na zieleń
Prezydent Miasta Poznania zaprasza mieszkańców Poznania, instytucje, organizacje społeczne, spółdzielcze oraz podmioty gospodarcze do udziału w konkursie "Zielony Poznań". Tegoroczna, XV edycja konkursu "Zielony Poznań" wpisuje się w obchody Roku Klimatu i Środowiska 2008 w Poznaniu.
Sankcje karne za przestępstwa przeciwko środowisku
Parlament Europejski zatwierdził nową dyrektywę, która przewiduje sankcje karne za przestępstwa przeciwko środowisku naturalnemu w Unii Europejskiej.
Śmieciarka w reklamie
Zakończyła się niecodzienna akcja promocyjna mBanku. W jej ramach przez miesiąc po kilku polskich miastach jeździły śmieciarki reklamujące usługi banku.
Białystok: za mało pieniędzy na spalarnię
Ważą się losy białostockiej spalarni odpadów - bez solidnego zastrzyku unijnych dotacji miasta nie stać na jej budowę. Chociaż inwestycja wpisana jest do unijnych programów, to dotacja może okazać się za mała – alarmuje „Gazeta Wyborcza”.
Ciężarówki Scanii na etanol
Po blisko 20 latach produkcji autobusów zasilanych etanolem Scania poszerza gamę pojazdów przeznaczonych do transportu miejskiego wykorzystujących to paliwo.
Umowa sprzedaży akcji EWŻ podpisana
Zakończyła się prywatyzacja Elektrowni Wodnej Żarnowiec.
PO IiŚ: konsultacje rozpoczęte
21 maja 2008 r. rozpoczęły się konsultacje społeczne listy nowych projektów indywidualnych proponowanych do umieszczenia na Liście projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Konsultacje potrwają przez miesiąc.
Modernizacja oczyszczalni
We wtorek w siedzibie Wodociągów Kieleckich podpisano umowę, która rozpoczyna realizację wartego ponad 70 mln euro współfinansowanego ze środków UE programu modernizacji oczyszczalni ścieków w Sitkówce.
Aerator w Kielcach
Urządzenie do napowietrzania wody - aerator pulweryzacyjny - został zainstalowany na Zalewie Kieleckim.




