Europejski Dzień Wiatru

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej zaprasza 15 czerwca na rodzinny piknik o charakterze edukacyjnym dotyczący promowania wśród mieszkańców Poznania i okolic energii wiatrowej będącej niewyczerpalnym źródłem energii.

Elektrownie dostaną więcej?

Minister skarbu Aleksander Grad porozumiał się z ministrem środowiska Maciejem Nowickim w sprawie zmiany planu rozdziału uprawnień do emisji dwutlenku węgla - napisała Gazeta Wyborcza.

Rolnictwo dla OZE

- Rząd jest zainteresowany wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w energetyce przy wykorzystaniu możliwości produkcyjnych polskiego rolnictwa – powiedział wicepremier Waldemar Pawlak podczas konferencji „Innowacyjna energetyka. Rolnictwo energetyczne”, która odbyła się wczoraj w Sejmie.

W Polsce jak w Danii

Warunki produkcji energii elektrycznej z wiatru w Polsce są równie dobre jak w Danii – wynika z rankingu Ernst&Young cytowanego przez „Rzeczpospolitą”.

Człowiek – Środowisko – Integracja

Szkoła Podstawowa w Orłowie jest jedną z 250 placówek województwa kujawsko-pomorskiego, biorących obecnie udział w projekcie zatytułowanym „Człowiek – Środowisko – Integracja”.

Sochaczew: system monitoringu do końca maja

Burmistrz Sochaczewa podpisał umowę z firmą PW BIT, która do końca maja zbuduje miejski system monitoringu. Za zakup i montaż sprzętu, wyposażenie Centrum Monitoringu, przeszkolenie pracowników oraz trzyletnią konserwację systemu firma otrzyma 188 tys. zł.

Między rozwojem gospodarczym a ochroną środowiska

15 maja 2008 roku w Rynie odbędzie się IX Samorządowe Forum Ekologiczne p.t. „Wspólne dziedzictwo przyrodnicze – Europejska Sieć Natura 2000”.

Recyklingowe ławki

15 niekonwencjonalnych ławeczek z surowców wtórnych pojawi się wkrótce w Szczecinie - pod koniec czerwca staną w miejskich parkach i na skwerach.

Poprawa jakości wody w Szczecinie

Realizacja największej inwestycji w dziecinie ochrony środowiska w Polsce przekroczyła już półmetek. W Szczecinie odbywa się dwudniowa konferencja, której celem jest przekazanie informacji o postępach prac w realizacji inwestycji.

PIGEO apeluje o o rozwój infrastrutury energrtycznej

Poloska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej zwróciła się do prezydenta, premiera, ministra gospodarki oraz marszałków Sejmu i Senatu z apelem o podjęcie zdecydowanych działań, mających na celu opracowanie i wdrożenie programu rozwoju infrastruktury energetycznej w Polsce.