test1
Europejski Dzień Wiatru
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej zaprasza 15 czerwca na rodzinny piknik o charakterze edukacyjnym dotyczący promowania wśród mieszkańców Poznania i okolic energii wiatrowej będącej niewyczerpalnym źródłem energii.
Elektrownie dostaną więcej?
Minister skarbu Aleksander Grad porozumiał się z ministrem środowiska Maciejem Nowickim w sprawie zmiany planu rozdziału uprawnień do emisji dwutlenku węgla - napisała Gazeta Wyborcza.
Rolnictwo dla OZE
- Rząd jest zainteresowany wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w energetyce przy wykorzystaniu możliwości produkcyjnych polskiego rolnictwa – powiedział wicepremier Waldemar Pawlak podczas konferencji „Innowacyjna energetyka. Rolnictwo energetyczne”, która odbyła się wczoraj w Sejmie.
W Polsce jak w Danii
Warunki produkcji energii elektrycznej z wiatru w Polsce są równie dobre jak w Danii – wynika z rankingu Ernst&Young cytowanego przez „Rzeczpospolitą”.
Człowiek – Środowisko – Integracja
Szkoła Podstawowa w Orłowie jest jedną z 250 placówek województwa kujawsko-pomorskiego, biorących obecnie udział w projekcie zatytułowanym „Człowiek – Środowisko – Integracja”.
Sochaczew: system monitoringu do końca maja
Burmistrz Sochaczewa podpisał umowę z firmą PW BIT, która do końca maja zbuduje miejski system monitoringu. Za zakup i montaż sprzętu, wyposażenie Centrum Monitoringu, przeszkolenie pracowników oraz trzyletnią konserwację systemu firma otrzyma 188 tys. zł.
Między rozwojem gospodarczym a ochroną środowiska
15 maja 2008 roku w Rynie odbędzie się IX Samorządowe Forum Ekologiczne p.t. „Wspólne dziedzictwo przyrodnicze – Europejska Sieć Natura 2000”.
Recyklingowe ławki
15 niekonwencjonalnych ławeczek z surowców wtórnych pojawi się wkrótce w Szczecinie - pod koniec czerwca staną w miejskich parkach i na skwerach.
Poprawa jakości wody w Szczecinie
Realizacja największej inwestycji w dziecinie ochrony środowiska w Polsce przekroczyła już półmetek. W Szczecinie odbywa się dwudniowa konferencja, której celem jest przekazanie informacji o postępach prac w realizacji inwestycji.
PIGEO apeluje o o rozwój infrastrutury energrtycznej
Poloska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej zwróciła się do prezydenta, premiera, ministra gospodarki oraz marszałków Sejmu i Senatu z apelem o podjęcie zdecydowanych działań, mających na celu opracowanie i wdrożenie programu rozwoju infrastruktury energetycznej w Polsce.






