Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Dofinansowanie z programu Energia Plus dla OZE w Piotrkowie Trybunalskim

Dofinansowanie z programu Energia Plus dla OZE w Piotrkowie Trybunalskim
21.08.2023, o godz. 13:29
czas czytania: około 1 minuty
0

Usprawnienie i racjonalizację gospodarki energetycznej w przedsiębiorstwie oraz zmniejszenie jego negatywnego oddziaływania na środowisko wniesie inwestycja spółki DRINK ID - producenta napojów z Piotrkowa Trybunalskiego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Dzięki 14-milionowej pożyczce z NFOŚiGW beneficjent będzie mógł zutylizować odpady pochodzące z zakładu, wykorzystując je jednocześnie do produkcji ekologicznego paliwa – biogazu.

Biogazownia z infrastrukturą

Budowa przyzakładowej biogazowni rolniczej wraz z niezbędną infrastrukturą, która ma wykorzystywać paliwo z zakładu DRINK ID Sp. z o.o. w Piotrkowie Trybunalskim potrwa do końca czerwca przyszłego roku. Biogazownia będzie wyposażona w układ kogeneracyjny o mocy 250 kW i 238 kWt i spożytkuje substrat pochodzący z zakładu w postaci ścieków przemysłowych zawierających organiczne biodegradowalne frakcje, który zostanie wykorzystany do wytworzenia biogazu rolniczego.

Planowane jest również zagospodarowanie tzw. pofermentu powstającego w wyniku fermentacji metanowej poprzez oczyszczenie go do postaci wody – o parametrach dopuszczalnych wprowadzenie jej do środowiska lub zawrócenie z powrotem do zakładu tworząc obieg zamknięty.

Powstanie energia elektryczna i cieplna

Inwestycja zaowocuje uzyskaniem także efektów ekologicznych w postaci redukcji zużycia energii pierwotnej oraz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Wyprodukowana w biogazowni energia elektryczna zostanie przeznaczona w 100% na sprzedaż do sieci dystrybucyjnej. Natomiast energia cieplna zostanie wykorzystana na potrzeby własne biogazowni rolniczej i infrastruktury towarzyszącej. W przypadku nadwyżek ciepło będzie służyło podstawowej działalności DRINK ID.

Koszt całkowity inwestycji to: 16,5 mln zł.

Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana w lipcu br. przez przedstawicieli NFOŚiGW oraz DRINK ID Sp. z o.o.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024