„Zielona” stacja bez paliwa
Żeby poczuć prawdziwy potencjał biogazu i biometanu, musimy wybrać się do Niemiec. Tamtejszy rynek jest nieporównanie większy niż polski, a wytwórcy „zielonego gazu” dostarczają nie tylko prąd, ciepło i biometan do sieci, ale też paliwo, którym można zatankować np. autobusy i ciężarówki. I choć po naszej stronie Odry powstała niedawno pierwsza stacja tankowania bioLNG/bioCNG, to na razie… nie ma skąd kupić rodzimego paliwa.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14317506202606231116)

















![Prof. Jacek Dach: biometanownia w Brodach jest przykładem kompromitacji polskiego państwa [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2025/10/xdach-300x157.png.pagespeed.ic.ncRNSLWvv9.jpg)






