Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Dolnośląskie. Osiem osób z zarzutami ws. nielegalnego składowania odpadów; dwie aresztowane

Dolnośląskie. Osiem osób z zarzutami ws. nielegalnego składowania odpadów; dwie aresztowane
MŁ/PAP
27.07.2023, o godz. 13:38
czas czytania: około 1 minuty
0

Ośmiu osobom postawiła wrocławska prokuratura zarzuty dotyczące nielegalnego składowania odpadów w gminie Wołów. Dwie osoby, podejrzane o kierowanie tym procederem, został aresztowane na trzy miesiące.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Zatrzymania w tej sprawie to efekt wspólnej akcji policji i inspektorów Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej WIOŚ we Wrocławiu. We wtorek służby te zatrzymały na terenie gminy Wołów nielegalny transporty odpadów, w tym niebezpiecznych. Wówczas poinformowano, że w tej sprawie zatrzymano pięć osób.


Dolnośląskie. Policja zatrzymała transport odpadów, które miały być nielegalnie składowane


 

W czwartek rzecznika Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Anna Placzek-Grzelak poinformowała PAP, że łącznie zatrzymano w tej sprawie osiem osób. Wszystkim postawiono zarzuty dotyczące nielegalnego transportowania i składowaniem odpadów m.in. we Wrocławiu i powiecie wołowskim.

Zasypywali odpady

Według prokuratury, odpady były usuwane z terenu jednej z firm przy ul. Szczecińskiej we Wrocławiu i z terenu innej firmy w Rawiczu, a następnie przewożone do gminy Wołów. Tam wysypywano je do dołów w dwóch lokalizacja. “Po uprzednim zasypaniu warstwą ziemi i gruzu były składowane w sposób, który może zagrozić zdrowiu człowieka i spowodować obniżenie, jakości wody i powierzchni ziemi oraz spowodować zniszczenie w świecie roślinnym i zwierzęcym” – podała prok. Placzek-Grzelak.

Decyzją sądu, dwóch podejrzany o kierowanie tym procederem – Krystian P. i Paweł P., zostali aresztowani na trzy miesiące. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024