Do 30 czerwca 2009 r. gdańskie spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe mogą ubiegać się o przyznanie dotacji na urządzenie zieleni na terenach przynależnych do nieruchomości, którymi zarządzają lub będących własnością Gminy Gdańsk.

Rady Osiedli zabiegać mogą natomiast o otrzymanie materiałów, które posłużą do zagospodarowania terenu zielenią (sadzonki, narzędzia ogrodnicze, etc.).

Środki na „zielone" inwestycje gdańszczan pochodzą z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Miasta Gdańska. Spółdzielnie Mieszkaniowe mogą liczyć na dotację w wysokości 50 procent kosztów planowanego projektu zagospodarowania przydomowej zieleni. Wspólnoty Mieszkaniowe natomiast jako instytucje non profit aplikować mogą o całkowite sfinansowanie przedsięwzięcia.

Z gminnego funduszu na ten cel przeznaczono łącznie 300 tys. zł. Z czego 240 tys. zł. przeznaczone jest na wsparcie projektów Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych (w ramach zawieranych umów). 60 tys. zł. natomiast zasili „zielone" działania Rady Osiedla (zakup materiałów do urządzania zieleni).

Wnioski o przynanie dotacji należy złożyć do 30 czerwca 2009 r. Druki dostępne są w trzech Zespołach Obsługi Mieszkańców na ul. Partyzantów 74, Milskiego 1, Nowe Ogrody 8/12. Wniosek w wersji elektoronicznej do pobrania na stronie miasta: www.gdansk.pl

źródło: gdansk.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj