Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Droga rowerowa i ułatwienia na trasie Poznań-Luboń

Droga rowerowa i ułatwienia na trasie Poznań-Luboń
R.G.
27.06.2023, o godz. 15:57
czas czytania: około 1 minuty
0

W Poznaniu trwają intensywne prace budowlane na ponad trzystumetrowym odcinku ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Lasu Dębińskiego. Zgodnie z intencjami poznańskiego Zarządu Dróg Miejskich, nowa droga ma w znaczący sposób poprawić komfort przemieszczania się na trasie Poznań - Luboń.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Jak informuje poznański ZDM, na odcinku 320 metrów na południe od skrzyżowania z ul. Czechosłowacką trwa wymiana nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego. Po jej zakończeniu piesi będą mogli poruszać się po nowym chodniku z płyt betonowych, a rowerzyści skorzystają z wygodnej, bitumicznej drogi. Poprawi to znacząco warunki jazdy po jednej z ważniejszych tras dla jednośladów, uczęszczanej przez osoby dojeżdżające do centrum od strony Lubonia.

Remont wschodniej strony 

Do tej pory, po stronie zachodniej ul. Dolna Wilda do dyspozycji rowerzystów była szeroka i wygodna, ukończona w ostatnich latach droga rowerowa. Natomiast po stronie wschodniej – od skrzyżowania z ul. Droga Dębińska do zjazdu z autostrady A2 – prowadził ciąg pieszo-rowerowy, ułożony ze zniszczonych płyt betonowych. Dlatego już wkrótce ten stan rzeczy ma ulec poprawie.

Poznański Budżet Obywatelski

Wymiana nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego na ul. Dolna Wilda realizowana jest w ramach projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego “Rowerem na Wartostradę”. Koszt prac to niemal 800 tysięcy złotych, a ich zakres został określony do wyczerpania tej puli. Roboty budowlane potrwają do końca lipca.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024