Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przekaże w tym roku samorządowi Dąbrowy Górniczej 16 mln zł dotacji do budowy centrum przesiadkowego przy głównym dworcu kolejowym w tym mieście – zdecydowali w środę członkowie zgromadzenia GZM.
Mimo sporych problemów budżetowych stolicy w Warszawie powstanie trzecia linia metra - taką decyzję podjął prezydent Rafał Trzaskowski. W najbliższy czwartek Rada Miasta ma zdecydować o przesunięciu pieniędzy na pierwszy etap prac. Po ogłoszeniu pojawiły się pierwszej krytyczne głosy odnośnie przebiegu trasy M3.
W związku z planowaną budową nowej linii tramwajowej w Olsztynie, wycinka drzew została przeprowadzona w trybie ekspresowym. 1300 drzew poszło pod topór w zaledwie tydzień. Prezydent Olsztyna deklarował wówczas, że wycięte przy okazji realizowanych inwestycji drzewa będą rekompensowane w stosunku dwa za jeden. Okazuje się że współczynnik ten będzie jeszcze wyższy... nowych drzew ma być nowiem aż 2800. Wszystko dzięki dofinansowaniu jakie pozyskało miasto.
524,8 mln zł ma zostać przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na drogach lokalnych, m.in. na doświetlenie czy oznakowanie przejść – oświadczył wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
Podczas budowy nowej trasy tramwajowej na Naramowice w Poznaniu odkryto nielegalne miejsce magazynowania ok. 40 tys. ton odpadów. Radni miasta zdecydowali, aby przeznaczyć na ich utylizację ponad 50 mln zł.











